Rady osiedla do lamusa

  • 18.01.2020, 12:10
  • AN
Rady osiedla do lamusa
Niezbyt dużym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje w sprawie funkcjonowania rad osiedlowych. Najwyraźniej mieszkańcy nie są zainteresowani tego typu współpracą z ratuszem. Widać to również na zebraniach osiedlowych, na które przychodzi coraz mniej osób.

- Niestety frekwencja na radach osiedli nie jest zbyt wysoka. Zazwyczaj są to sami członkowie rad. Jest to z jednej strony smutne, ale z drugiej strony - gdy w mieście pojawia się instytucja budżetu obywatelskiego, bez względu na to jak funkcjonuje - znaczenie rad osiedli spada - tłumaczy wiceprezydent Domoradzki. - Z chwilą powstawania budżetów obywatelskich rady osiedli same się zmarginalizowały, bo przestały, w oczach mieszkańców, spełniać swoją dotychczasową rolę.

W konsultacjach w sprawie rad osiedli nie wzięło udziału zbyt wiele osób. Niemniej jednak pracownicy ratusza przeanalizują zgłoszone przez mieszkańców propozycje, a następnie skonsultują je z przewodniczącymi.

Warto podkreślić, iż żadne kierunkowe decyzje ws. funkcjonowania rad osiedli nie zostały podjęte. Konsultacje mają na celu przede wszystkim zebranie opinii mieszkańców, a następnie, na ich podstawie, sformułowanie opinii oraz wniosków, które zostaną przedstawione podczas komisji oraz sesji Rady Miasta Chełm.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe