Zaatakowali dostawcę pizzy - grozi im więzienie

  • 17.01.2020, 12:20
  • oprac. MP
Zaatakowali dostawcę pizzy - grozi im więzienie
Za rozbój odpowiedzą dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 26 i 27 lat, którzy zaatakowali dostawcę zamówionej wcześniej pizzy. Chcieli mu zabrać saszetkę z zawartością pieniędzy, jednak postawa pokrzywdzonego uniemożliwiła im kradzież. Uciekając zabrali z samochodu pizzę, zostawiając tylko część należnej kwoty. Teraz obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Do zdarzenia doszło w czwartek (16 stycznia) w nocy. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na osiedlu Dyrekcja Górna w Chełmie.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pod wskazany adres dostarczył zamówioną pizzę. Wyszło po nią dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zaatakowali go chcąc zabrać saszetkę z pieniędzmi, którą miał przy sobie. Postawa pokrzywdzonego uniemożliwiła im kradzież. Oddalając się zabrali z samochodu pizzę zostawiając za nią tylko cześć należnej kwoty. Policjanci kryminalni zatrzymali wczoraj w tej sprawie dwóch mieszkańców Chełma w wieku 26 i 27 lat - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe