Stanie amfiteatr, wieża przetrwa

  • 17.01.2020, 07:39
  • MP
Stanie amfiteatr, wieża przetrwa Materiały gminy Chełm
Przy plaży nad zalewem Żółtańce już rozpoczęły się prace związane z planowaną tam budową amfiteatru. Wszystko wskazuje też na to, że w tym roku zabezpieczona zostanie zabytkowa wieża w Stołpiu.

Trwają prace porządkowe na plaży w Żółtańcach. Uzupełniany jest piasek i remontowane ławki. W pobliskim zagajniku planowane jest wycięcie chorych drzew. Przy amfiteatrze, który tu powstanie, ma być estetycznie. Koszt jego budowy - jak pisaliśmy w poprzednim numerze - to ok. 1,3 mln zł.

- Jeśli uzyskamy środki zewnętrzne, które pomogą nam zrealizować tę inwestycję, to będziemy mogli przystąpić do budowy. Projekt amfiteatru jest już gotowy - zapewnia wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.

Gotowy jest również projekt tymczasowego zabezpieczenia i zadaszenia wieży w Stołpiu. Przewiduje on skonstruowanie dachu kopertowego, pokrytego podwójnym gontem modrzewiowym z obróbką z blachy miedzianej. Okna zostaną zabezpieczone stalową siatką. Zabytkowa wieża w Stołpiu od lat niszczeje, przede wszystkim przez wilgoć oraz ptactwo, które gromadzi się na szczycie. Montaż nowego zadaszenia planowany jest jeszcze w tym roku. Na realizację inwestycji władze gminy zabezpieczyły 150 tys. zł, ale poszukują jeszcze dodatkowych środków.
MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiesiek pinokio
wiesiek pinokio 17.01.2020, 11:34
a podwyżka śmieci 100 %
Jan´ze Stolpia
Jan´ze Stolpia 17.01.2020, 11:27
z kalendarza kronikarskiego trzeba dodac- to ze zabezpieczenie wiezy w Stopiu ruszy to tez zasluga p.Posel Anny Dabrowskiej - Banaszek ktora interweniowala w tej sprawie. To tak dla rownowagi informacji w przyrodzie :)

Pozostałe