Pościgi za przemytnikami

  • 16.01.2020, 10:07 (aktualizacja 16.01.2020, 10:25)
  • oprac. MP
Pościgi za przemytnikami
Zatrzymaniem z użyciem środków przymusu bezpośredniego, zakończyła się próba przemytu papierosów dla dwóch obywateli Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak próbowali odwieźć od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę o wartości prawie pół mln zł.

13 stycznia funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa, zauważyli pojazd, który poruszał się w pobliżu rzeki Bug. Przybyły na miejsce patrol próbował zatrzymać do kontroli terenowego jeepa, jednak jego kierowca na widok funkcjonariuszy, przyspieszył i podjął próbę ucieczki.

- Mundurowi ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go w pobliżu miejscowości Okopy Stare w gminie Dorohusk. Aby zatrzymać pędzący pojazd, adekwatnie do zaistniałej sytuacji zagrożenia, użyto środków przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze wykorzystali broń służbową, oddając strzały w koła pojazdu oraz rozłożyli kolczatkę na drodze. Dopiero wtedy udało się zatrzymać uciekiniera - relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG. - Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który był już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi. Jak się okazało, także i tym razem pobyt mężczyzny w rejonie granicy państwa związany był z przemytem papierosów. W przestrzeni bagażowej jego pojazdu ujawniono duże tekturowe pudła, w których znajdowały się znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. W samochodzie zabezpieczono przemycone papierosy (prawie 20 000 paczek) o wartości ponad 282 000 zł.

Tego samego dnia miało miejsce zatrzymanie kolejnego przemytnika, który również wcześniej nie reagował na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się. Tym razem mundurowi Straży Granicznej z placówki w Woli Uhruskiej podjęli próbę zatrzymania pojazdu odjeżdżającego od rzeki granicznej Bug. Również w tym przypadku, kierowca skody nie reagował na sygnały do zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze, którzy ruszyli za nim w pościg i udało im się go zatrzymać.

- Kierowcą tego pojazdu był 44-letni mieszkaniec Warszawy. W jego skodzie funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy, które zostały wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Zabezpieczono 15 000 paczek papierosów o wartości ponad 211 000 zł.

Obaj kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwa skarbowe. Za przemyt papierosów grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności.

oprac. MP

Którą inwestycję uważasz za najpilniejszą?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe