Duch Bieluch zaprasza

  • 14.01.2020, 08:21
  • AN
Duch Bieluch zaprasza
Młodzi mieszkańcy miasta w ferie będą mieli okazję odwiedzić podziemia kredowe. Do królestwa ducha Bielucha zaprasza dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie.

Z bezpłatnego wejścia dla dzieci i młodzieży będzie można skorzystać 15, 16, 22 i 23 stycznia o godz. 14.30.  Liczba miejsc ograniczona do 40 osób w grupie. Karty wstępu wydawane będą w pawilonie wejściowym Podziemi Kredowych w Chełmie przy ul. Lubelskiej 55a w dniu planowanego zejścia już od godz. 9, aż do wyczerpania limitu bezpłatnych biletów.

Chełmskie podziemia to unikalny na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wydrążonych w kredzie. Mieszkańcy miasta wydobywali ją wprost z piwnic, a następnie sprzedawali. Wysyłali transporty z surowcem często do odległych miast m.in. do Krakowa dla Akademii Krakowskiej. Wykorzystywana była też w budownictwie, ceramice i przemyśle farbiarskim. Tunele służyły również jako schronienie podczas napadów i wojen.

Atrakcja chełmskich podziemi są ekspozycje geologiczne, archeologiczne i historyczne. Można tam też spotkać ducha Bielucha. Od 1994 roku Chełmskie Podziemia Kredowe są wpisane do rejestru zabytków. Łączna długość trasy udostępnionej turystom to ponad 2 tysiące metrów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe