28. Finał WOŚP w naszym regionie [VIDEO + ZDJĘCIA]

  • 13.01.2020, 12:01
  • AN, GD, TWA
28. Finał WOŚP w naszym regionie [VIDEO + ZDJĘCIA]
W niedzielę (12 stycznia) w całej Polsce, w tym w Chełmie, Krasnymstawie i Włodawie, odbyło się podsumowanie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chełm

Krasnystaw

Zbiórka na ulicach Krasnegostawu oraz w niektórych miejscach w powiecie krasnostawskim rozpoczęła się po godz. 8. Po raz kolejny do akcji włączyły się również krasnostawskie morsy, które zaliczyły przed południem kąpiel w zimnej wodzie zalewu w Tuligłowach.

Koncert odbył się w Krasnostawskim Domu Kultury, gdzie mieścił się miejski sztab 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie zaprezentowali się: zespół Wita-mina D, Kapela Uroczysko, wychowankowie szkół tańca Żan-Tan i Top-Art, zespół wokalny Amicus, tancerze i wokaliści z MDK, Cezary Bojankowski, Piotr Jaworski, tancerze Freak-Dance Academy i Ernest Markiewicz. O godz. 20 nie zabrakło "Światełka do nieba" w postaci płonącego serca.

W trakcie koncertu zostały przeprowadzone licytacje przedmiotów. Do nabycia były również piernikowe serca oraz smakołyki przygotowane przez słuchaczy krasnostawskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W ubiegłym roku krasnostawski sztab zebrał ponad 53 tys. zł.

Włodawa

O godzinie ósmej odbyła się odprawę, po której 40 wolontariuszy z puszkami w dłoni wyruszyło na ulice miasta oraz okolicznych gmin, aby zbierać pieniądze na rzecz WOŚP. Zbiórka trwała do wieczornego koncertu.

O godzinie 12 z włodawskiego deptaka wystartował 3. Włodawski Bieg WOŚP na dystansie 3,3 km. Swój dystans – 1750 m mieli również chodziarze nordic walking. Trasa była wyznaczona ulicami: Czerwonego Krzyża, Sanguszki, Żeromskiego, Mielczarskiego, Jana Pawła II, Partyzantów i powrót na Czerwonego Krzyża. Partnerem WDK w tym biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaś pieniądze, jakie w ramach tej akcji zebrano, przeznaczono w całości na akcję "Policz się z cukrzycą". Zwycięzcy otrzymali medale WOŚP i koszulki, a pozostali dostali medale okolicznościowe.

O godzinie 15 w hali sportowej MOSiR rozpoczął się półtoragodzinny trening ze strefą kobiet pod hasłem "Orkiestrowy latino fitness". Z kolei we włodawskim punkcie krwiodawstwa prowadzona była zbiórka krwi.

O godzinie 18 w sali kinowej rozpoczęły się koncerty przeplatane licytacjami orkiestrowych gadżetów. Zagrali: PAWKIN, Dr Gree oraz ML x FL. W holu kina funkcjonował kiosk orkiestrowy, w którym również można było kupić przeróżne gadżety opatrzone logiem WOŚP.

Liczenie pieniędzy rozpoczęło się późnym wieczorem, więc przed oddaniem tekstu do druku nie znaliśmy wyniku włodawskiej zbiórki. Jedno jest pewne. Ci, którzy wsparli akcję, nie szczędzili grosza. Ile udało się zebrać, poinformujemy w kolejnym wydaniu naszego tygodnika.

AN, GD, TWA

Zdjęcia (86)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe