Wraca temat obwodnicy północnej

  • 13.01.2020, 10:33
  • AN
Wraca temat obwodnicy północnej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
- Postępują prace związane z budową obwodnicy północnej - informuje wiceprezydent Daniel Domoradzki. Temat jest szczególnie ważny dla tych, którzy mieszkają w pobliżu planowanej trasy.

Sam proces, jak podkreśla Domoradzki, jest długotrwały, a droga od planowania do realizacji daleka, ale...

- Mamy informację, że marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski zakończył postępowanie w sprawie zatwierdzenia projektu robót geologicznych dla określenia warunków geologiczno-inżynierskich w rejonie drogi ekspresowej S12 na odcinku obwodnicy Chełma, na terenie miasta i gminy Chełm - wyjaśnia wiceprezydent.

Marszałek zawiadomił ratusz, że postępowanie administracyjne się zakończyło i teraz istnieje możliwość przejrzenia akt przez wszystkie osoby, które są stroną w tym postępowaniu. Chodzi o właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości gruntowych, w których obrębie mają być wykonywane roboty geologiczne.

- Jest to pierwszy etap tych prac, później będą kolejne - zapewnia Domoradzki.

W serwisie dla kierowców na stronie lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czytamy o rozpatrywanych dwóch wariantach drogi. Pierwszy rozpoczyna się w Stołpiu i z uwagi na zabytkową wieżę oraz zabudowę miejscowości Kolonia Nowosiółki odchodzi łukiem na południe od istniejącej DK 12. Trasa ekspresowa wraca potem do DK12 i zlokalizowanego tam węzła Janów. Dalej biegnie w kierunku północnego skraju obszaru leśnego "Leśnictwo Góry", a za nim prosto na wschód, dochodząc do węzła Horodyszcze na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 812. Po przejściu przez dolinę rzeki Uherka trasa skręca nieco na południe dochodząc do węzła Antonin zlokalizowanego na włączeniu do istniejącej DK12. Drugi wariant rozpoczyna się w Tytusinie, omija Stołpie od południa, dalej biegnie wspólnie z wariatem I (od Parypse do Janisk), a następnie skręca na południowy wschód, przekraczając po drodze Uherkę i linię kolejową Chełm-Włodawa i podąża ku węzłowi Srebrzyszcze na przecięciu z drogą powiatową.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe