Licznik cofnięty o 2500 km. Kierowcy grożą poważne konsekwencje

  • 13.01.2020, 09:38
  • oprac. MP
Licznik cofnięty o 2500 km. Kierowcy grożą poważne konsekwencje
Funkcjonariusze z Włodawy wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do zmiany wskazań licznika w zatrzymanej do kontroli drogowej w Żukowie toyocie. Podczas badań technicznych w listopadzie ub. r. auto miało wyższy przebieg niż w dniu kontroli.

W sobotę policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej toyotę, której kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

- W czasie kontroli funkcjonariusze, zgodnie z nowymi przepisami, sprawdzili wskazania drogomierza. Jak się okazało licznik użytkowanego przez mieszkańca Chełma samochodu wskazywał zmniejszony przebieg o blisko 2500 km w stosunku do lipca 2019 roku, kiedy wykonywane były badania techniczne - mówi Kinga Zamojska - Prystupa, rzecznik KPP we Włodawie.

Za popełnione wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości 60-latek  został ukarany mandatem karnym. Sprawa wyjaśniana będzie w toku dalszego postępowania, gdyż zmiana wskazań drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe