Zapraszamy na 28. finał WOŚP

  • 10.01.2020, 20:18
  • AN
Zapraszamy na 28. finał WOŚP
To będzie gorący finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W Chełmie potrwa aż trzy dni. Rozpocznie się piątkowym koncertem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st., a zakończy wielkim całodniowym piknikiem na placu Łuczkowskiego.

Tegoroczny chełmski finał pod hasłem "Wiatr w żagle" będzie pełen atrakcji. Impreza jest możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób i sponsorów oraz Urzędu Miasta Chełm. Nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc finansowa i rzeczowa: Usługowego Zakładu Blacharsko-Dekarskiego Tomasza Dywańskiego, Parków Linowych Roztocza, Spiżarni Chełm, Auto Komisu "Podgórze", Championa Sport Pubu, Kingi Jędrzejewskiej Twój Agent Ubezpieczenia, Ochronie Obiektów i Imprez sp. z o.o., Ośrodka Szkolenia Kierowców XXL w Chełmie, Bartosza Michałka StartupLife.pl, Grzegorza Chwesiuka GeoLogicznie, Beta Prim, Auto Komisu HIT, Pierogarni Tradycja, Just Married - Organizacja Ślubów, Joannie Derkacz. Niedzielna siedziba sztabu, dzięki uprzejmości Piotra Moroza, będzie zlokalizowana na placu w lokalu restauracji Apteka.

 

Zaczynamy z Radiem Bon Ton

Orkiestrowe granie zgodnie z wieloletnią tradycją rozpoczną licytacje w Radiu BON TON. To bardzo ważne oraz efektowne i efektywne rozpoczęcie. Licytacje będą się odbywały w piątek w godz. 9-13 oraz sobotę i niedzielę od godz. 10 do 14 na częstotliwości 104,9 FM. Wylicytować będzie można m.in. trzy numerowane prestiżowe złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki z podpisem Jurka Owsiaka), po raz pierwszy projekt ogrodu ufundowany przez Ogrody Anny Bartosiak, lot paralotnią, luksusowe meble, wycieczkę do Lwowa, kulig, suknię ślubną oraz wiele atrakcyjnych usług i przedmiotów pozyskanych przez chełmski sztab WOŚP. Licytacje to znakomita okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy na antenie radiowej.

 

Folk w Decaffencji

W sobotę o godz. 18 kawiarnią Decaffencja zawładnie znakomita muzyka. Gardła i instrumenty knajpiano-folkowej formacji Bimber Boys zabiorą publiczność w muzyczną podróż od Odessy poprzez warszawską Pragę do Dublina. Zespół Cuda Wianki zaprezentuje znane utwory z polskiej i ukraińskiej muzyki folkowej. Swojska Kapela zagra i zaśpiewa piosenki z repertuaru kapel podwórkowych. Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878. Koncert przygotowują Stowarzyszenie WeRwA i Decaffencja.

 

Samochodowa rywalizacja

Jak zwykle na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci rywalizacji samochodowej. Wielkoorkiestrowy SuperSprint rozpocznie się o godz. 9.28 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Bieławin. Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają oryginalne dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne pamiątkowe medale. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane. Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki. Zawody organizuje Automobilklub Chełmski przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

 

Wielki Finał na pl. Łuczkowskiego

Sceną niedzielnego orkiestrowego grania będzie pl. Łuczkowskiego. Plenerowa impreza rozpocznie się już o godz. 10.30. Pierwszym punktem programu jest "4. Chełmski Bieg WOŚP". Trasa biegu to 5 km. Zapisów można dokonywać na stronie www.chelmbiega.pl. Liczymy nie tylko na biegaczy, ale również na kibiców! Głównym organizatorem biegu jest Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

Około godz. 12  planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. W akcji zobaczymy ratowników Stacji Ratownictwa Medycznego i strażaków z OSP Kamień.

Około godz. 12.30 rozpocznie się blok koncertowy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Gładki Żuraff, Bumelant, uczestnicy warsztatów wokalnych MDK, Adrian Makar, Treeskillers, Eclectic Music, Magda Greber-Czyżewska, Marysia Nowosad, Trap, Yaroo, chełmska ABBA, czyli zespół MDK oraz Samaya. Oprócz koncertów będzie m.in. strefa gastronomiczna z grochówką, kiełbaskami oraz słodkim bufetem, malowanie twarzy, fotobudka, Twój szczęśliwy numerek. Spróbujemy też wspólnie utworzyć wielkie orkiestrowe serce. To tylko niektóre atrakcje, jakie planują organizatorzy.

W finale orkiestrowych działań podczas "Światełka do nieba" nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Już pięć lat temu organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Znakomitym zastępstwem będzie widowisko fire show, które tym razem zaprezentują artyści z grupy Astral. Spektakl rozpocznie się około godz. 20 na pl. Łuczkowskiego.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe