Jakub Banaszek powołał młodzieżowego zastępcę prezydenta miasta

  • 10.01.2020, 07:21 (aktualizacja 10.01.2020, 07:52)
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Jakub Banaszek powołał młodzieżowego zastępcę prezydenta miasta Facebook Miasto Chełm
Kacper Jasyk, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Chełm kończącej się kadencji, decyzją Prezydenta Jakuba Banaszka, został powołany na stanowisko pełnomocnika prezydenta ds. młodzieży. Będzie mógł również posługiwać się tytułem młodzieżowego zastępcy prezydenta miasta.

Kacper Jasyk to uczeń czwartej klasy Technikum Ekonomicznego Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. Swoją nową funkcję powierzoną przez władze miasta będzie sprawował społecznie.

- Kacper Jasyk jest przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Chełm kończącej się kadencji. Chcemy, jako Miasto Chełm, nadal korzystać z jego doświadczenia. Uważamy bowiem, że doskonale sprawdził się w tej funkcji - wyjaśniał Daniel Domoradzki, zastępca prezydenta Miasta Chełm podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Jak informują władze miasta na swoim oficjalnym Facebooku, przed Kacprem Jasykiem postawione zostały konkretne cele. Pierwszym z nich jest opracowanie młodzieżowego grantu obywatelskiego, w ramach którego uczniowie chełmskich szkół będą mogli składać swoje projekty. Ponadto, nowo powołany pełnomocnik Prezydenta ds. Młodzieży, ma pomóc w diagnozowaniu jej potrzeb oraz oczekiwań, a także usprawnić komunikację na linii młodzi - miasto.

- Jest mi bardzo miło, że zostałem powołany na tę funkcję - powiedział Jasyk, który przyznał, że w najbliższym czasie chciałby zorganizować konferencję aktywizującą młodych chełmian. - Chciałbym zorganizować obrady Młodzieżowego Okrągłego Stołu, w trakcie którego wypracujemy pewne warianty oraz zasady pracy, które, mam nadzieję, w przyszłości pozwolą zatrzymać młodych ludzi w mieście, a także przyciągnąć do Chełma młodzież z innych części kraju.

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe