Czas na remont dawnego kolegium

  • 09.01.2020, 09:04
  • AN
Czas na remont dawnego kolegium
Lada moment rozpocznie się modernizacja budynku przy ul. Mickiewicza. Nieruchomość należy do Urzędu Marszałkowskiego. Wcześniej mieściło się w niej Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Po remoncie przeniesione zostaną tu jednostki podległe pod marszałka.

Remont wykona firma Lidertech z Chełma. Podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się na koniec 2019 roku. Wartość robót to ponad 6,7 mln złotych. Zakres prac obejmuje m.in.: termoizolację budynku, wymianę dachu, drzwi i okien, przebudowę klatki schodowej, wymianę istniejących instalacji oraz budowę zewnętrznej windy, a także zagospodarowanie parkingów wokół budynku.

Do wyremontowanego budynku, jak poinformował nas wicemarszałek Zdzisław Szwed, przeniesione zostaną: filia Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Lubelski Park Krajobrazowy, Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteka Pedagogiczna, Zarząd Dróg Wojewódzkich i Wojewódzkie Biuro Geodezji. Niektóre pomieszczenia zostaną wynajęte. Obecnie w budynku przy ul. Mickiewicza funkcjonuje Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, który także po remoncie będzie się tu mieścił.

Przy ul. Mickiewicza do 2015 roku funkcjonowało Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Przez lata szkoła kształciła młodych ludzi na trzech specjalizacjach: j. francuski, j. niemiecki i j. angielski.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 09.01.2020, 10:09
NKJO - we will never forget [*]
Marta
Marta 09.01.2020, 14:04
Od razu wiedziałam, kto to napisał, nie musiałam patrzeć na nick :D

Pozostałe