Pożegnanie ze strażą miejską

  • 09.01.2020, 08:39
  • szer
Pożegnanie ze strażą miejską
W mieście nie ma już straży miejskiej. Na ostatniej w ubiegłym roku sesji radni podjęli uchwałę o jej rozwiązaniu. Wcześniej pozytywną opinię w tej sprawie wydał komendant wojewódzki policji.

O likwidacji straży miejskiej, która funkcjonowała od lutego 1993 roku, władze miasta wspominały już w 2017 roku, gdy wiadomo było, że w Rejowcu Fabrycznym powstanie komisariat policji. Ten oddany został do użytku 20 listopada 2019 roku. Służbę w nim pełnić będzie docelowo 22 funkcjonariuszy. Tymczasem w mieście przez wiele ostatnich lat było tylko dwóch strażników.

Na początku grudnia burmistrz miasta Stanisław Bodys mówił, że na decyzję o likwidacji straży miejskiej mają też wpływ coraz większe koszty funkcjonowania oświaty. Z własnego budżetu samorząd musi dopłacić do niej ponad 2 miliony złotych. Pieniądze będą też potrzebne na wkład własny do realizowanych za prawie 10 milionów złotych inwestycji. Chodzi między innymi o rewitalizację. Przewodniczący rady miasta Robert Szwed podziękował strażnikom za ich pracę. Mówił o tym, że choć niektórzy krytykowali ich pracę, on dobrze ją ocenia.

- Mają nieocenione zasługi w zapewnieniu ładu i porządku w mieście – oceniania.

Choć strażnicy stracili pracę, nie muszą szukać nowej. Zostali zatrudnieni w urzędzie miasta, a część spraw, jakimi do tej pory się zajmowali, przejmie inspektor do spraw obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego oraz zarządzania mieniem komunalnym.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 11.01.2020, 07:15
Kto teraz będzie odpowiedzialny za mandaty za kretyńskie parkowanie?

Pozostałe