Odurzał się gazem, mógł rozsadzić budynek

  • 07.01.2020, 12:25 (aktualizacja 07.01.2020, 18:59)
  • oprac. MP
Odurzał się gazem, mógł rozsadzić budynek
Odurzał się gazem, mógł rozsadzić budynek Za narażenia utraty życia lub powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mieszkańców wielorodzinnego budynku odpowie 29-letni mieszkaniec gminy Żmudź. Mężczyzna, najprawdopodobniej chcąc się odurzyć, ulatniał gaz z butli z gazem podłączonej do kuchenki gazowej. W poniedziałek (6 stycznia) został doprowadzony do prokuratury, gdzie orzeczono wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Policjanci z komisariatu w Żmudzi w czasie piątkowej interwencji domowej w jednym z mieszkań w gminie Żmudź zatrzymali 29-letniego mężczyznę. 
- Jak się okazało kilkukrotnie demontował reduktor od butli z gazem podłączonej do kuchenki gazowej, co powodowało ulatnianie się gazu. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią odurzania się. Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia utraty życia lub powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mieszkańców budynku, w którym zamieszkuje. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju – mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe