Prezydent zaprasza na konsultacje

  • 04.01.2020, 08:15
  • AN
Prezydent zaprasza na konsultacje
Do 9 stycznia potrwają konsultacje społeczne w sprawie rad osiedli, jakie organizuje urząd miasta. Ratusz ma nadzieję, że weźmie w nich udział jak najwięcej mieszkańców, chodzi bowiem o dalsze zasady ich funkcjonowania.

Nie da się ukryć, że działalność rad osiedlowych cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem mieszkańców. Bywa, że na zebrania przychodzi parę osób. Kilka tygodni temu przewodniczący spotkali się, aby porozmawiać o dalszym funkcjonowaniu rad osiedlowych. Teraz czas na mieszkańców.

W konsultacjach, które zostaną przeprowadzone w formie ankiet, mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Wystarczy, że pobiorą i uzupełnią formularz dostępny w Biurze Obsługi Interesanta UM przy ul. Lubelskiej 65 (parter budynku) oraz na stronie internetowej magistratu, a następnie wrzucą go do urny lub prześlą w formie skanu na adres mailowy [email protected], w temacie wiadomości wpisując: "RADA_OSIEDLA_ (nazwa swojego osiedla)_KONSULTACJE".

W treści formularza należy podać swoje dane, adres do korespondencji oraz osiedle. Na uczestników konsultacji czekają dwa pytania:

1. Czy jest Pani/Pana zadowolony/a z obecnego poziomu i sposobu funkcjonowania rady osiedla na osiedlu, które Pani/Pan zamieszkuje?

2. Jak Pani/Pana zdaniem powinny funkcjonować w przyszłości rady osiedla?

Decyzja o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w sprawie działalności rad osiedli motywowana jest sugestiami części przewodniczących oraz członków, którzy zgłaszali zastrzeżenia dotyczące sposobu oraz potrzeby ich funkcjonowania. Zauważalna jest również znikoma frekwencja mieszkańców na spotkaniach organizowanych przez osiedlowe rady.

- Warto podkreślić, iż żadne kierunkowe decyzje w sprawie funkcjonowania rad osiedli nie zostały podjęte. Konsultacje mają na celu przede wszystkim zebranie opinii mieszkańców, a następnie, na ich podstawie, sformułowanie opinii oraz wniosków, które zostaną przedstawione podczas komisji oraz sesji rady miasta - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Jakuba Banaszka.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe