Kulturalny początek roku

  • 04.01.2020, 08:15
  • AN
Kulturalny początek roku
Chełmski Dom Kultury zaprasza na intensywne dwa miesiące. Będzie muzycznie i teatralnie. Do naszego miasta zawitają same gwiazdy.

10 stycznia Chadek zaprasza na koncert kolęd i pastorałek zatytułowany "Grać Panu". Wystąpią: Murawinka, Murawina, Grupa Reprezentacyjna, Kapela i Wokaliści Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Z pewnością będzie to niezwykle klimatyczne i wzruszające spotkanie. Bilety w cenie 20 zł.

Z kolei 25 stycznia premiera spektaklu Teatru Ziemi Chełmskiej "Wszystko w rodzinie" w reżyserii Marcina Wąsowskiego. Będzie to szpitalna farsa o poszukiwaniu ojca i więzach krwi, które okazują się silniejsze od dbałości o wizerunek publiczny. Pogoń i ucieczka, parada przebierańców, trzy śledztwa w ciągu jednego dnia, absurdalne pomieszanie tożsamości i feeria wariackich gagów. Domniemane ojcostwo nie zostaje do końca wyjaśnione, lecz wszystko kończy się dobrze. Na scenie zobaczymy Przemysława Gąsiorowicza, Mirosława Majewskiego, Sławoja Czarnotę, Barbarę Szarwiło, Magdę Pick, Michała Łysiaka, Zbigniewa Moskala, Bogumiłę Ryszkiewicz, Elżbietę Rybak, Marcina Słupczyńskiego, Andrzeja Kuczurę i Martę Adamiec. Bilety w cenie 40 zł.

 8 lutego na deskach Chadeku wystąpi Piotr Cugowski, jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki, m.in.: Jonem Lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou. W 2018 roku Piotr został zaangażowany przez holenderską firmę Rochstar do udziału w telewizyjnym show The Voice of Poland na antenie TVP 2 w roli trenera wokalnego. Jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna sprawiły, że uczestnicy walczący o miano najlepszego głosu w Polsce pracowali z autorytetem w dziedzinie śpiewu, co jednocześnie przełożyło się na jakość artystyczną widowiska. W październiku 2019 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego "40", której będzie towarzyszyć trasa koncertowa pod nowym, autorskim szyldem. Bilety na koncert w cenie 70 zł.

Kto zabije w Chełmie? Tego dowiemy się z kolei 9 lutego! W trosce o dobre nastroje mieszkańców, Chełmski Dom Kultury będzie gościł na swojej scenie kultowy spektakl teatralny pt. "Szalone nożyczki". Sztuka porywa w wir zabawy i zagadki miliony widzów na całym świecie tak skutecznie, że znalazła się w Księdze Guinnessa. Chełmianie będą mieli okazję obejrzeć ten spektakl w nowej odsłonie z gwiazdorską obsadą. Przebojowy fryzjer wynajmuje lokal od pani Izabeli. Jego salon odwiedzają nader barwne postacie, interes świetnie się kręci, aż dochodzi do tragedii... Właścicielka lokalu zostaje znaleziona martwa. Kto? Kiedy? I dlaczego? Do akcji rusza policja, ale okazuje się, że każdy z obecnych w salonie miał motyw! Detektywi miotają się, słuchając sprzecznych zeznań i jest to czas, gdy do akcji wkracza WIDZ. To Widzowie decydują o zakończeniu spektaklu, które za każdym razem może być inne. Jest to spektakl jedyny w swoim rodzaju, pełen wybuchów śmiechu i interakcji wyśmienitych, gotowych na wszystko aktorów z Widzami! Bilety w cenie 99 zł.

W walentynki 14 lutego wystąpi Teatr Piosenki Młyn, zespół wokalno-instrumentalny wykonujący piosenkę poetycką, kabaretową, poezję śpiewaną, piosenkę aktorską. Jako nadrzędny cel istnienia Teatru Piosenki Młyn obrano zapoznanie widzów z twórczością hrubieszowskich autorów prezentujących wysoki poziom interpretacji piosenki, prozy i poezji. Artyści dali się poznać szerokiej publiczności, występując w tworzonych przez siebie spektaklach, koncertach piosenki autorskiej, ubogacając muzyką ważniejsze wydarzenia w naszym mieście, biorąc czynny udział w rozpowszechnianiu kultury słowa w tutejszych szkołach.

 21 lutego najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów - "To jest chore". Jak każdy ich program dotyka kwestii społecznych, tego z, czym spotykamy się na co dzień i mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności. Jak mawiał Zygmunt Freud "nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani" i ten program w pełni to potwierdza. Zabawne skecze i zaskakujące puenty, których w tym programie nie brakuje, świetne scenki łączące, jak i ironiczne, mądre piosenki sprawiają, że dwie godziny mijają nam bardzo szybko i czujemy zdrowy niedosyt. Wszystko wykonane na najwyższym poziomie estradowym i z pełnym zaangażowaniem. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem, nie koncentrując się wyłącznie na zaletach ani na wadach świata i ludzi. Ukazują świat we właściwych proporcjach i pochopnie nie uogólniają. Bilety w cenie 60 i 70 zł

Z kolei 22 lutego Chadek zaprasza na koncert Edyty Geppert w ramach jubileuszowej trasy z okazji 35-lecia działalności artystycznej. Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści. Bilety w cenie 70-95 zł.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe