Policja podsumowuje świąteczne kontrole

  • 03.01.2020, 14:28
  • MP
Policja podsumowuje świąteczne kontrole
Od 24 do 29 grudnia policjanci prowadzili wzmożone kontrole na terenie całego kraju. Wyłapywali piratów drogowych i pijanych kierowców. W skali kraju nasz region wypadł optymistycznie, ponieważ nie doszło do groźnych w skutkach zdarzeń.

W czasie trwania akcji Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie policjanci odnotowali 322 wypadki drogowe, w których zginęło 37 osób, a 394 zostały ranne. W porównaniu z zeszłym rokiem wypadków było jednak o 66 mniej (10%), zabitych o 11 mniej (25%), a rannych o 70 mniej (7%). O tendencji spadkowej nie można jednak mówić w przypadku liczby kierowców, którzy zostali zatrzymani za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Przez cały grudzień na polskich drogach zatrzymano aż 110 tys. takich zmotoryzowanych, a więc o 6 tys. więcej niż w grudniu 2018 r. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów, nakładając na kierowców mandaty i pouczenia, a także zatrzymując dowody rejestracyjne.

 W trzech powiatach naszego regionu było wyjątkowo bezpiecznie i nie doszło zdarzeń śmiertelnych. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu lokalnych kierowców wciąż ma problem z przestrzeganiem przepisów.

- W okresie świątecznym odnotowaliśmy ponad 30 kolizji drogowych, zatrzymaliśmy też trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu, jeden kierowca stracił również prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Więcej interwencji mieliśmy w noc sylwestrową, ale dotyczyły one głównie nieporozumień rodzinnych oraz zakłócania porządku publicznego.

We Włodawie i w powiecie włodawskim również obyło się bez poważnych zdarzeń. Przez cały czas trwania akcji Bezpieczny Weekend ujawniono tam 57 wykroczeń, doszło do sześciu kolizji, a mundurowi zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych. Ponadto drogówka sprawdziła stan trzeźwości blisko 300 kierowców, z których trzech zostało zatrzymanych.

W powiecie krasnostawskim z kolei doszło do dwóch wypadków: w Bończy oraz na przejeździe kolejowym w Małochwieju. W obu ucierpiały trzy osoby.

- Odnotowaliśmy także dziewięć kolizji, a ponadto zatrzymaliśmy 11 dowodów rejestracyjnych i cztery prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h - wylicza Jolanta Babicz, rzeczniczka krasnostawskich policjantów. - Przeprowadzaliśmy również 1435 kontroli trzeźwości, zatrzymując tylko jednego nietrzeźwego rowerzystę.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe