Poskarżył się na dyrektorki

  • 31.12.2019, 20:06 (aktualizacja 31.12.2019, 22:21)
  • AN
Poskarżył się na dyrektorki
Na ostatniej grudniowej sesji radni zajęli się skargą, jaka wpłynęła na dyrektorki Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych. Poskarżył się na nie nauczyciel wychowania fizycznego, który w wyniku reformy oświaty stracił pracę.

Skarżący zarzuca dyrektorkom, że nie ogłosiły, jakie wolne stanowiska dla nauczycieli mają w swoich placówkach, co z kolei spowodowało, że pozostał on bez pracy i możliwości zarobkowania. Pismo do rady miasta w imieniu bezrobotnego nauczyciela skierowała kancelaria adwokacka.

Mężczyzna pracował od 2000 roku w Gimnazjum nr 2. W związku z wygaszeniem szkoły na skutek reformy oświaty został pozbawiony zatrudnienia. Zgodnie z przepisami prawa oświatowego, przysługiwało mu pierwszeństwo w zatrudnieniu na wolnych stanowiskach w miejskich placówkach oświatowych.

- W celu skorzystania z przysługującego mi uprawnienia powinienem zostać poinformowany o wolnych stanowiskach pracy w danej placówce oświatowej - argumentuje skarżący. Jednak  nie został.

Zgodnie z przepisami obowiązek informacyjny spoczywa na dyrektorze szkoły, który zdaniem kancelarii adwokackiej, wakaty w placówce powinien zgłosić do kuratorium oświaty.

Projekt uchwały, którym będą zajmować się chełmscy radni, wskazuje, że skarga nauczyciela jest bezzasadna. Do sekretariatu ZSEiM w okresie organizacji pracy na kolejny rok szkolny wpłynęło 57 podań i CV złożonych przez nauczycieli, spośród których sześć należało do nauczycieli pracujących wówczas w gimnazjach. Wśród dokumentów nie było jednak podania skarżącego. Wolne stanowiska dyrektorki Ekonomów rozdysponowała między osoby, które złożyły do placówki swoje CV, nie miała więc czego zgłaszać do kuratorium. Skarżący uzupełniał w poprzednim roku szkolnym etat w Ekonomach. W ocenie dyrektorki "praca tego nauczyciela była na poziomie przeciętnym, mimo perspektywy zmniejszającej się liczby klas gimnazjalnych w macierzystej szkole, nauczyciel  nie prowadził dla uczniów ZSEiM żadnych dodatkowych zajęć sportowych (...) nie angażował się i nie przygotowywał uczniów do zawodów sportowych oraz nie inicjował żadnych innych działań na rzecz młodzieży i szkoły".

Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych na nowy rok szkolny zatrudniła siedmiu nowych nauczycieli: jednego od przedmiotów zawodowych budowlanych, czterech wychowawców w internacie, jednego nauczyciela fizyki i informatyki oraz jednego nauczyciela wielokierunkowego realizującego godziny wychowania fizycznego, edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania do życia w rodzinie. Ponadto trzech nauczycieli uzupełnia etaty, ucząc historii, języka angielskiego i wychowania fizycznego. Wśród nowo zatrudnionych jest trzech pedagogów korzystających z przywileju pierwszeństwa. Wzięli oni udział w postępowaniu rekrutacyjnym tak, jak w przypadku Ekonomów. 

Podczas poniedziałkowej sesji (30 grudnia) radni uznali skargę nauczyciela za bezpodstawną.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
W. W.
W. W. 02.01.2020, 09:02
Hahaha, wuefista! Wszystko jasne!
Solidarny
Solidarny 02.01.2020, 17:36
Ten się śmieje,kto się śmieje ostatni!
Solidarny
Solidarny 01.01.2020, 19:24
Skoro skargę złożyla kancelaria prawna,to pewnie skorzysta z przysługujacych srodków odwoławczych.Proszę się nie poddawać i walczyć dalej!
Syna papieża
Syna papieża 01.01.2020, 17:31
Dlaczego skarzacy mial prowadzic dodatkowe zajexcia skoro sie za nie nie placi? W imie zasady chcesz pracowac taraj nadgodziny za darmo?

Pozostałe