Skatowali łomem kolegę

  • 30.12.2019, 09:04 (aktualizacja 03.01.2020, 08:03)
  • (apm)
Skatowali łomem kolegę
Dwóch braci strażaków zsiądzie na ławie oskarżonych za brutalne pobicie znajomego. Podczas bójki kopali go i tłukli metalowym łomem. Poszkodowany trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Na OIOM-ie walczył o życie.

Prokuratura kilka dni temu przesłała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. 40 i 47-latek usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu 32-letniego Przemysława, mieszkańca sąsiedniej wioski. Do zdarzenia doszło 16 czerwca. Jeden bił go pięściami i kopał po głowie, drugi tłukł łomem po głowie i kopał w brzuch. Odpowiedzą też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy. Jeden z nich oskarżony jest także o uderzenie metalowym przedmiotem innego mężczyzny, który był na miejscu zdarzenia.

O bójce obszernie pisaliśmy pod koniec czerwca. Wyjątkowo fatalnie zakończyła się impreza, którą zorganizowano po gminnych zawodach strażackich. Do bójki doszło przy dawnym sklepie i strażnicy OSP. Ofiara pobicia walczyła o życie w szpitalnym OIOM. Mieszkaniec sąsiedniej wsi, mąż i ojciec dwojga dzieci długo był w śpiączce. Teraz musi się leczyć, by wrócić do dawnej sprawności. Jak mówiła nam jego żona, ma częściowy niedowład lewej strony ciała, często cierpnie mu noga i ręka.

Od tego czasu były już sołtys Roztoki i naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce oraz jego brat, prezes straży w tej samej wsi, przebywają w areszcie. Sąd przedłużył im pobyt za kratkami do 12 lutego 2020 r.

Oskarżeni mają szczęście, że ich ofiara przeżyła. Za udział pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe