Poeci, do piór!

  • 28.12.2019, 08:09
  • MP
Poeci, do piór!
Do końca stycznia przyszłego roku można zgłaszać się do XIII edycji konkursu poetyckiego im. Wacława Iwaniuka. Jest on adresowany do osób pełnoletnich, posiadających polskie obywatelstwo, zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach twórczych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zestawu złożonego z pięciu wierszy (mniejsza lub większa ilość oznacza dyskwalifikację), które nie były dotąd publikowane i nagradzane w innych zmaganiach literackich. Utwory powinny być polskojęzyczne i w żadnej części nie mogą stanowić plagiatu. Do konkursu zostaną przyjęte utwory napisane na papierze w formacie A4, opatrzone godłem (słownym pseudonimem uczestnika) i złożone w trzech egzemplarzach. Należy do tego również dołączyć płytę CD z zapisem elektronicznym wierszy, a także osobną, zamkniętą kopertę oznaczoną tym samym godłem, zawierającą dane o autorze (imię, nazwisko, wiek, adres, telefon kontaktowy, ewentualnie e-mail).

Do konkursu nie będą przyjmowane rękopisy. Dodatkowo każdy uczestnik musi dołączyć do zestawów wierszy oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych. Można je pobrać ze strony organizatora, czyli Wydawnictwa TAWA.

W tych zmaganiach mogą brać udział również laureaci poprzednich edycji. Jury przyzna jedną główną nagrodę, w postaci pamiątkowego medalu i 1200 zł, a także dwa wyróżnienia w wysokości 500 zł. Rozstrzygnięcie i odbiór nagród odbędzie się podczas XIII Biesiady Literackiej 16 maja 2020 r. w Siedliszczu.

Zgłoszenia do konkursu można przesłać do 31 stycznia przyszłego roku na adres: Wydawnictwo TAWA, 22-100 Chełm, ul. Lwowska 51/3A z dopiskiem na kopercie: Konkurs Poetycki im. Wacława Iwaniuka (XIII edycja). Decyduje data stempla pocztowego. Najlepsze utwory zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii, a także w regionalnych pismach literackich.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe