Wujek podejrzany o molestowanie

  • 26.12.2019, 15:21 (aktualizacja 27.12.2019, 07:43)
  • TWA
Wujek podejrzany o molestowanie
Dopiero po pięciu latach dziewczynka przyznała, że była molestowana przez wujka. 54-latek został tymczasowo aresztowany. Nie przyznaje się do winy. Sprawę wyjaśnia włodawska prokuratura.

Śledczy dowiedzieli się o traumatycznej przeszłości 9-latki na początku grudnia. Dziewczynka zwierzyła się przyjaciółce, która równie dużo przeszła już w swoim życiu.  Wyjawiła jej, że ma złe wspomnienia z pobytu w rodzinnym domu związane z wujkiem. Opowiadała, że gdy rodziców nie było, wujek zabierał ją do kotłowni albo do innych pomieszczeń gospodarczych i tam dziwnie zachowywał się wobec niej. Dotykał jej intymnych części ciała. Nie chciała tego, ale miał być wobec niej natarczywy. Pewnego dnia nawet próbował włożyć swoje przyrodzenie do jej buzi, ale dziewczynka rozpaczliwie się broniła. Na szczęście odpuścił. Miała wtedy zaledwie cztery latka.

Przyjaciółka przerażona historią opowiedziała opiekunom o tym, co usłyszała. Ci zawiadomili prokuraturę. Śledczy, aby mieć pewność, że dziewczynka mówi prawdę, zwrócili się do sądu z prośbą, aby przesłuchał ją w obecności psychologa. Specjaliści stwierdzili, że 9-latka nie konfabuluje.

54-latek został zatrzymany i przesłuchany. Nie przyznaje się do winy. Tłumaczył śledczym, że nie wie, o co dziewczynce chodzi. Przekonywał, że w tamtym czasie nawet nie odwiedzał rodziny. Mimo to Prokuratura Rejonowa we Włodawie wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące wobec mężczyzny. Sąd się do niego przychylił.

Zgodnie z Kodeksem karnym, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej 15. roku życia, dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe