Nowy dom w trzy miesiące

  • 25.12.2019, 08:16 (aktualizacja 25.12.2019, 10:51)
  • GD
Nowy dom w trzy miesiące
Najpierw miała być wyremontowana i powiększona łazienka. Po rozpoczęciu prac budowlanych okazało się jednak, że kapitalnego remontu wymaga cały budynek. Dzięki pomocy sąsiadów i lokalnych przedsiębiorców dom Kacperka z Zażółkwi w ciągu trzech miesięcy zmienił się nie do poznania.

Marzeniem Kacperka Dryglaka, chłopca cierpiącego na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, była łazienka z prawdziwego zdarzenia. W akcję zaangażowali się członkowie stowarzyszenia "Zamojskie Anioły", którzy pomogli już kilku innym potrzebującym dzieciom w regionie. Początkowe założenia radykalnie zmieniły się, gdy zostały rozpoczęte prace budowlane. Cały dom wymagał pilnego remontu. Trwał ponad 3 miesiące.

Kacper z mamą i bratem w tym czasie mieszkali u sąsiadów. Do domu wrócili 12 grudnia. Sześć dni później na miejscu pojawiła się ekipa telewizyjna TVP3 Lublin. Dziennikarka Anna Dąbrowska poprowadziła program "Zdarzenia" na żywo, podczas którego podsumowana została cała akcja.

Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi i tortu w kształcie wyremontowanego domu. Mieszkańcy Zażółkwi dzieli się swoimi wrażeniami, opowiadali o tym, jak radzili sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami i przetrwali w chwilach zwątpienia. Szerzej opowiemy o tym w specjalnym reportażu w następnym wydaniu Super Tygodnia 30 grudnia br.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Borys
Borys 26.12.2019, 09:31
Oby więcej osób potrzebujących pomocy miało wokół siebie tyłu pomocnych i życzliwych ludzi, brawo?!!!
Marzena
Marzena 25.12.2019, 10:29
Istnieją na tym świecie jeszcze dobrzy ludzie, oby więcej takich!!!

Pozostałe