Niesmak po akademii

  • 24.12.2019, 07:57 (aktualizacja 25.12.2019, 10:49)
  • AN
Niesmak po akademii
Szkoła Podstawowa nr 11 była głównym organizatorem obchodów rocznicowych związanych z wprowadzeniem stanu wojennego. Uroczystość została przygotowana ciekawie i pomysłowo, jednak nie wszyscy mogli wziąć w niej udział.

W obchodach nie brali udziału najmłodsi uczniowie szkoły. Nauczyciele dostali nawet przykaz, że mają dopilnować, aby dzieciaki także przerwy między lekcjami spędzały w klasach. - Po co więc kazano naszym dzieciom przyjść do szkoły na galowo? Dla kogo były te uroczystości? - pytają zbulwersowani rodzice. - Takie obchody to żywa lekcja historii, kto się ma tej historii uczyć? Dorośli, którzy ją znają i pamiętają? A może warto było pomyśleć też o uczniach, a nie tylko o lokalnej wierchuszce.

Tegoroczne obchody zaplanowane zostały rzeczywiście imponująco. Były wystawy, prezentujące życie w czasach PRL-u, samochody z tego okresu, a także inscenizacja przypominająca zdarzenia z grudnia 1981 roku. Na sali odbyły się też prelekcje przedstawicieli IPN.

Dyrektor Andrzej Kosiniec potwierdza, że rzeczywiście młodsze dzieci nie brały udziału w uroczystościach przygotowanych na sali gimnastycznej, jednak była to decyzja przemyślana.

- Podejrzewam, że dzieci nic nie zrozumiałyby z wykładów IPN, zwyczajnie mogłyby być dla nich nudne. Jeśli zaś chodzi o inscenizację, to przedstawiała ona akty przemocy wobec obywateli, co mogłoby być przez dzieci źle odebrane. Nie chcieliśmy, aby maluchy się wystraszyły - tłumaczy Kosiniec.

Jeśli chodzi o wystawy, to nauczyciele podobno zostali poinformowani, że mogą z uczniami je obejrzeć.

- Na ekspozycje składały się różne rzeczy, także te niebezpieczne, dlatego - aby uniknąć przykrych zdarzeń - zdecydowaliśmy, by dzieci nie wychodziły na korytarz same podczas przerw - wyjaśnia dyrektor Jedenastki.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe