Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Żeby nie było porażki pod choinką

Mikołaj już za nami, ale niebawem w domu stanie choinka, a pod nią też muszą być prezenty. I znów trzeba się dwoić i troić, by kupić coś, co zadowoli naszych bliskich.
Żeby nie było porażki pod choinką

Obdarowywanie się prezentami to jedna z najważniejszych świątecznych tradycji dla 45% Polaków. Aby ustrzec się przed kupnem nietrafionego prezentu, aż 37% pyta o preferencje, a 34% kupuje kartę podarunkową. Nadal trudne jest podjęcie ryzyka związanego z wyborem upominku, dlatego aż co trzeci Polak wręcz boi się porażki w wyborze prezentu.

Jak wynika z badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń coraz więcej Polaków postrzega przygotowania do świąt jako szaleństwo, podczas którego jest coraz mniej czasu na celebrowanie tych pięknych momentów (33%). To głównie czas, kiedy trwa zakupowa gorączka (28%) i choć staramy się na chwilę zatrzymać w tej gonitwie, niewielu się to udaje (9%).

Kupowanie prezentów dla Polaków to wciąż wyzwanie, aż co trzecia osoba boi się porażki w wyborze upominku dla bliskich, jak deklaruje 35% ankietowanych. Przede wszystkim nie wiemy, jakie są preferencje prezentowe najbliższych (23%). Nie podoba nam się również, że kupowanie prezentów zajmuje zbyt dużo czasu – 27% odpowiedzi.

Zmieniły się przede wszystkim zwyczaje prezentowe Polaków. Z roku na rok coraz więcej prezentów kupujemy w Internecie (37%) lub jesteśmy coraz bardziej wygodni i kupujemy vouchery i karty podarunkowe (27%). Najbardziej jednak zauważalna zmiana to ta, że zamiast prezentów materialnych wolimy takie, które pozwolą rozwijać pasje czy spędzić miło czas (23%).

 

Drogo, ale z przytupem

Z każdym rokiem wydajemy na święta również coraz więcej pieniędzy. Większość Polaków nie pilnuje budżetu (45%) i całkowicie wpada w szał świątecznych zakupów. Zdecydowana większość z każdym rokiem wydaje coraz więcej pieniędzy, chcąc zaszaleć (43%) i mało kto liczy już pieniądze (5%), aby się nie denerwować. Większość z nas finansuje święta z bieżących dochodów (46%) lub przeznacza na nie oszczędności (34%). Na świąteczne upominki jesteśmy w stanie przeznaczyć kwoty nawet do 500 zł (52%) lub do 1000 zł (36%).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama