Ukraińcy oskarżeni o brutalne napady w Chełmie i okolicach. Rozpoczął się ich proces

  • 20.12.2019, 08:02 (aktualizacja 20.12.2019, 08:52)
  • ---
Ukraińcy oskarżeni o brutalne napady w Chełmie i okolicach. Rozpoczął…
Trzech obywateli Ukrainy, którzy w zeszłym roku mieli dokonywać brutalnych napadów, stanęło przed sądem. Żaden z nich nie przyznaje się do winy. Wszystkim grozi po 12 lat pozbawienia wolności.

W Sądzie Okręgowym w Lublinie rozpoczął się proces trzech obywateli Ukrainy: Oleksandra S. (36 lat), Oleksandra F. (21 lat) i Maksyma S. (18 lat). Zostali oskarżeni o to, że w maju i czerwcu zeszłego roku mieli dokonać brutalnych napadów i terroryzowania mieszkańców Chełma i okolic. Podczas śledztwa udało się ponadto ustalić, że w skład gangu wchodziło 10 osób.

Pierwszego napadu dokonano w maju 2018 r. w Ochoży Kolonii, gdzie włamano się do domu jednorodzinnego, znęcano się nad małżeństwem i skradziono 2000 zł. Kolejnymi ofiarami było małżeństwo z Okszowa, które straciło cenne przedmioty oraz znacznie ponad 120 000 zł i również zostało brutalnie pobite. Trzeciego napadu dokonano na osiedlu Słoneczne w Chełmie, gdzie przestępcy zabrali z jednego z mieszkań 60 000 zł.

Śledczy ustalili, że za przestępstwa odpowiadała grupa Ukraińców, którzy przyjeżdżali do Polski w różnych konfiguracjach. Kiedy znów przekroczyli granicę, mundurowym udało się ich zatrzymać. Najpierw sześciu mężczyzn wpadło w ich ręce w Berdyszczach, a następnych czterech złapano w Okopach Kolonii. Trzem Ukraińcom, którzy stanęli przed sądem, postawiono zarzuty. Grozi im po kilkanaście lat więzienia.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazio
kazio 20.12.2019, 09:36
Kara smierci dla smieci

Pozostałe