Potrzebne latarnie, by było bezpieczniej

  • 19.12.2019, 11:39
  • AN
Potrzebne latarnie, by było bezpieczniej Przejście przy ul. Pocztowej jest jednym z tych, na którego słabe oświetlenie narzeka wielu kierowców
Radny Tomasz Kazimierczak apeluje o doświetlenie w mieście przejść dla pieszych. - Wcześnie robi się ciemno, śniegu nie ma, jest niebezpiecznie - przekonuje.

Jak tłumaczy radny, niedoświetlone przejścia dla pieszych to naprawdę ogromny problem. W mieście nie ma zwyczaju noszenia odblasków. Często kierowcy w ostatniej chwili dostrzegają osoby, które przechodzą przez ulicę. O tragedię nietrudno.

- Na nieoświetlonych ulicach jesteśmy niewidoczni. Do tego przeważnie ubieramy się na ciemno. Jest niebezpiecznie, choćby nie wiem jak wolno kierowca jechał - tłumaczy radny Kazimierczak i jednocześnie dyrektor Stacji Ratownictwa Medycznego.

To pogotowie pojawia się na miejscu zdarzenia, kiedy dochodzi do potrącenia pieszego, więc na pewno radny wie, o czym mówi. Takich sytuacji w okresie jesienno-zimowym jest zdecydowanie więcej niż latem.

Radny Kazimierczak w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców interpeluje do władz miasta o zajęcie się problemem.

- Możemy zapobiec wielu nieszczęściom na drogach - przekonuje.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 20.12.2019, 09:43
Ma rację Kazimierczak. Tylko jako radny ma wpływ na budżet miasta. Zauważył problem, chwała mu za to. Teraz niech załatwi kasę na realizację pomysłu, bo pieprzyć na łamach mediów to nie sztuka.
andy
andy 19.12.2019, 14:38
te latarnie - lampiony jak na zdjęciu to porażka. Doświetlenie powinno być po obydwu stronach jezdni.

Pozostałe