Nie dały się oszukać

  • 18.12.2019, 09:12
  • oprac. MP
Nie dały się oszukać
Do kilku mieszkanek Chełma zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Informował o atakach hakerów na konta bankowe, prosząc o dane logowania. Na szczęście żadna z rozmówczyń nie podjęła tematu.

To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek (16 grudnia). Do kilku mieszkanek Chełma zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Mówił, że hakerzy zaatakowali konta bankowe i wypytywał przy tym o rachunki tych pań. Osoby, do których się dodzwonił wykazały czujność i nie kontynuowały dalszej  rozmowy. Żadna z tych kobiet nie dała się oszukać, a o fakcie tym powiadomiły dyżurnego komendy.

- Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji  nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się osób najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112 - mówi Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie.

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe