Zapaśnicy zasiądą na ławie oskarżonych

  • 16.12.2019, 09:58 (aktualizacja 20.12.2019, 07:45)
  • (apm)
Zapaśnicy zasiądą na ławie oskarżonych
Pięciu młodych mężczyzn, w tym dwaj znani zawodnicy klubu zapaśniczego Cement Gryf Chełm, będą tłumaczyli się przed sądem za pobicie. Prokuratura skierowała przeciwko nim akt oskarżenia.

Do zdarzenia doszło w Okunince, w niedzielę nad ranem, 18 sierpnia. Włodawscy policjanci ustalili, że pokrzywdzeni 30-latek i 32-latek szli chodnikiem przez miasteczko. Wtedy zaatakowała ich kilkuosobowa grupa młodych ludzi. Bili ich pięściami i kopali. Pastwili się nad nimi przez kilka minut, a potem uciekli.

Dotkliwie pobici mieszkańcy województwa mazowieckiego zgłosili się na policję. Nie znali oprawców, ale na podstawie zeznań świadków i nagrań z kamer monitoringu funkcjonariuszom udało się ich ustalić i namierzyć. Jeden z nich, 20-letni mieszkaniec Chełma, został zatrzymany w poniedziałek. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został przesłuchany. Potem zatrzymano 17-latka z gminy Potok Wielki, a następnie 19-letniego mieszkańca gminy Fajsławice.

- Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – informowała wówczas Kinga Zamojska-Prystupa z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

W trakcie dalszych czynności zostali zatrzymani jeszcze dwaj mężczyźni: 19-latek z okolic Chełma i 17-letni krasnostawianin. Wszystkim postawiono zarzut pobicia.

Dwaj z napastników to zawodnicy chełmskiego klubu Cement Gryf. Przynajmniej jeden jest bardzo utytułowanym sportowcem. Na koncie ma wiele sukcesów, m.in. złoty medal Mistrzostw Polski.

Okazało się, że zapaśnicy przebywali w Okunince na kilkudniowym zgrupowaniu. Trenowali, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżającego się Pucharu Polski w zapasach. Razem z reprezentantami Cementu Gryf Chełm w Okunince przygotowywali się zawodnicy z innych powiatów naszego województwa oraz z warmińsko-mazurskiego.

W sobotni wieczór dostali wolne. Kilku z nich postanowiło się zrelaksować, więc wybrali się do miasteczka. Dlaczego doszło do bójki i kto zawinił? Wersje były co najmniej dwie. Z jednej wynikało, że to turyści z województwa mazowieckiego mieli sprowokować chełmskich zapaśników do bójki. Druga potwierdziła ustalenia policjantów.

Dwaj spośród oskarżonych wnosili o mediację z pokrzywdzonymi. Mieli nadzieję, że dojdą do porozumienia z pominięciem sprawy w sądzie. Warszawianie nie zgodzili się na to. Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko wszystkim pięciu podejrzanym o pobicie. Mieli zasiąść na ławie włodawskiego sądu, ale prawdopodobnie proces zostanie przeniesiony do sądu w Chełmie.

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazio
kazio 20.12.2019, 10:45
Odezwali się obrońcy bandziorów. A może ich rodzinka. Ukarać przykładnie żeby zabolało.
Chełmianin
Chełmianin 17.12.2019, 16:34
Do „gazety”: zwracam się o sprostowanie i napisanie prawdy. W artykule jasno jest na pisane, że dwóch zawodników chełmskiego klubu (nie pięciu). A na fb reklamujecie ten artykuł jakoby pięciu zawodników w tym uczestniczyło z Chełma. To jawne szukanie sensacji! Co do samego artykułu - wydaje mi się ale chyba poszkodowani byli pod wpływem alkoholu. Ten artykuł ma bardzo duże braki w informacje. Jak dla mnie słaby artykuł i w mieście są ważniejsze problemy, a nie bijatyki (których w naszym mieście i okolicy nie brakuje).W dalszym ciągu uważam, że SuperTydzien nie spełnia się jako rzetelne pismo.
Super Tydzień
Super Tydzień 17.12.2019, 23:04
Panie Chełmianinie, to nie jest pełny artykuł, ale jego "zajawka", o czym informuje stosowny podpis "Więcej przeczytacie...". Trochę niezrozumiałe jest z kolei używania sformułowania gazeta w cudzysłowie, ponieważ jesteśmy przecież gazetą. Co do treści tej tutaj i artykułu w gazecie, to jest oparta na informacjach uzyskanych z policji i prokuratury, więc trudno z nimi polemizować. Ponadto, w treści nie padają żadne subiektywne opinie autora, więc gdzie dopatrzył się Pan szukania sensacji? Co do nierzetelności natomiast, prosimy o konkretne przykłady, chętnie na nie odpowiemy
ZbitaZtypow
ZbitaZtypow 17.12.2019, 09:55
Dodajcie tylko że to zawodnicy startujący w kategoriach wagowych 55 i 60kg... Dwóch chłopów po 30 lat poczuli druga młodość i zaczęli się sadzic do małolatów. Szkoda że teraz tak to wygląda - szukasz guza, znajdujesz i dzwonisz na policję. Brak słów

Pozostałe