Straż Miejska kontroluje, czym palimy w piecach

  • 13.12.2019, 13:48
  • MP
Straż Miejska kontroluje, czym palimy w piecach
Sezon grzewczy w pełni. Do naszej redakcji docierają sygnały Czytelników zaniepokojonych jakością powietrza w mieście. Gęsty dym o nieprzyjemnym, duszącym zapachu przeszkadzał mieszkańcom wielu osiedli. Strażnicy Miejscy uspokajają.

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, niemal każdego dnia patrol Straży Miejskiej prowadzi kontrole stanu powietrza w różnych częściach miasta za pomocą specjalistycznego detektora.

- Aktualnie wskazania pokazują, że w porównaniu z innymi miastami, jakość powietrza w Chełm jest dobra, normy są troszeczkę gorsze wieczorami i nocami, ale nadal w bezpiecznej normie - zapewnia Zbigniew Grochmal, komendant Straży Miejskiej w Chełmie. - Prowadzimy również kontrole przy użyciu drona, razem z jedną z lubelskich firm. Głównie wieczorami, bo wtedy rozpalane są piece i występuje największe zadymienie.

Strażnicy przypominają również, że podczas rozpalania pieców, zwłaszcza tych starszego typu, warto zastosować technikę rozpalania od góry. Metoda ta jest bardzo ekonomiczna, a do tego bardziej korzystna dla środowiska.

Za spalanie w piecach niebezpiecznych odpadów, w tym plastiku, tworzyw sztucznych, mebli czy płyt paździerzowych, grozi nawet 500 zł mandat. W skrajnych przypadkach, kiedy lokatorzy kontrolowanego mieszkania nagminnie używają niewłaściwego "opału", sprawa może zostać skierowana do sądu, a ten może nałożyć grzywnę nawet do 5000 zł. 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pracownik
Pracownik 17.12.2019, 08:04
Komin w meblotapie też za czysty nie uchodzi. Palą płytami meblowymi
Longin
Longin 15.12.2019, 13:10
Panie komendancie czas ruszyć w teren
Aga
Aga 14.12.2019, 22:52
Wystarczy wybrać się wieczorem na ul Mickiewicza bez maseczki można się udusić
Lokator prawie uduszony
Lokator prawie uduszony 14.12.2019, 14:19
Zatem zgłaszam lokatora z sąsiedniej klatki, który spała w swoim piecu materiały niedozwolone, szkodliwe dla zdrowia. A skąd to wiem...ni cóż dym nie kłamie swoim zapachem i nie można wówczas rzszczelnic okien a co dopiero uchylić. Szwoleżerów, środkowa klatka vis a vis Ambrozji bub klatka obok od Ulicy Śląskiej...Wspolnita Przy Alei. Proszę sprawdzić tegookatora, ba na pewno nie spała dozwolonych materiałów, skoro dym to jeden wielki smród. Gdyby palił węgiel czy drewno nie byłoby takiego, wstretnego efektu.
Ja
Ja 13.12.2019, 19:56
Zapraszam na Nadtorową. Wieczorami nie można otworzyć okna, taki smród. Bez detektora zobaczą, że COŚ TU ŚMIERDZI!!!

Pozostałe