Co nas czeka w 2020 roku? Osiedla Kościuszki i Słoneczne

  • 13.12.2019, 09:23
  • AN
Co nas czeka w 2020 roku? Osiedla Kościuszki i Słoneczne
Inwestycji jest niewiele i nie we wszystkich dzielnicach. Władze miasta prezentują projekt przyszłorocznego budżetu, ale mieszkańcy nie są tym zbytnio zainteresowani. W konsultacjach uczestniczą głównie członkowie rad osiedlowych i radni.

Osiedle Słoneczne

Do projektu budżetu osiedle zgłosiło cztery wnioski. Radzie zależało na remoncie kolejnego odcinka ul. Wieniawskiego, budowie chodnika przy ul. Karłowicza, wykupie działek i dokumentacji pod budowę dojazdu do posesji przy ul. Lwowskiej od nr 102 do 127 oraz położenia nakładki asfaltowej na pozostawionym odcinku ul. Pszennej.

- Te wnioski po raz kolejny znalazły się na liście potrzeb i znów nie zostały uwzględnione. Tak naprawdę zadań do realizacji mamy na naszym osiedlu kilkanaście, ale te są najpilniejsze - tłumaczy Wiesław Wróblewski, przewodniczący RO Słoneczne.

Nic więc dziwnego, że rada osiedla, podobnie jak w roku ubiegłym, negatywnie zaopiniowała projekt budżetu. Na tak była jedna osoba, dwie wstrzymały się od głosu, sześć opowiedziało się przeciwko dokumentowi w takim kształcie.

Jednym z tematów, który poruszono na spotkaniu, była sytuacja Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Mieszkańcy martwią się, że nowy właściciel spółki będzie chciał odebrać zainwestowane pieniądze, podnosząc znacznie ceny za ogrzewanie. Wiceprezydent Agnieszka Kruk zapewniła, że Urząd Regulacji Energetyki sprawuje kontrolę nad stawkami opłat, więc chełmianie nie muszą się niczego obawiać.

Osiedle Kościuszki

 Rada negatywnie zaopiniowała projekt budżetu na 2020 rok. Mieszkańcy nie mają powodów do zadowolenia. Miasto nie zrealizowało bowiem nawet zadań wyłonionych w budżecie obywatelskim na 2019 rok. Nie udało się także w ciągu roku wprowadzić żadnych innych inwestycji na tym osiedlu.

 - Wnioski rady do projektu budżetu na 2020 rok również nie zostały ujęte. Koszt dwóch naszych zadań z budżetu obywatelskiego to 128 tys. 800 zł, więc zaproponowaliśmy, aby reszta pieniędzy została w osiedlu. Chcemy, aby za te środki zrealizowany jednak został jakiś nasz wniosek - tłumaczy przewodnicząca Elżbieta Kaszak.

W trakcie dyskusji mieszkańcy wnosili o montaż kamer w parku międzyosiedlowym, gdzie grasuje zboczeniec. Wskazywali też, że miasto jest brudne, a zieleń zaniedbana.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
All
All 13.12.2019, 10:29
No jasne, po co chodnik na Karłowicza, tamtędy tylko chodzą dzieci po jezdni. Nawet do przystanku nie ma jak inaczej dotrzec. Pozostaje jezdnia lub łąka. Lament będzie dopiero jak coś się stanie.... I opamietanie, bo ile jest warte życie drugiego człowieka???

Pozostałe