Co nas czeka w 2020 roku? Osiedla Rejowiecka i Zachód

  • 11.12.2019, 18:46
  • AN
Co nas czeka w 2020 roku? Osiedla Rejowiecka i Zachód
Inwestycji jest niewiele i nie we wszystkich dzielnicach. Władze miasta prezentują projekt przyszłorocznego budżetu, ale mieszkańcy nie są tym zbytnio zainteresowani. W konsultacjach uczestniczą głównie członkowie rad osiedlowych i radni.

Osiedle Rejowiecka

Rada osiedla pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu, ale pod warunkiem, że mieszkańcy ul. Krańcowej dostaną wodociąg, a także rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej. Na osiedlu, oprócz wniosków wybranych do budżetu obywatelskiego, ma być realizowany kolejny etap remontu ulicy Ceramicznej oraz budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 3.

- Korzystając z obecności urzędników, mieszkańcy zwrócili uwagę na brud w mieście, na niewykoszone pasy zieleni, zarośnięte miejskie działki. Ponadto poruszona została kwestia ograniczenia tonażowego przy ul. Ceramicznej. Obecnie po uliczkach osiedlowych jeżdżą do betoniarni duże samochody ciężarowe, które niszczą nawierzchnię - relacjonuje Danuta Dąbska, przewodnicząca RO Rejowiecka.

Zebranie było też okazją do rozmowy o wytwórni mas bitumicznych, która miała powstać właśnie przy Ceramicznej. Już wiadomo, że opinia sanepidu w tej sprawie jest negatywna, spółka Wody Polskie nie ustosunkowała się do sprawy. Jak poinformowali przedstawiciele urzędu, w sprawie wniosku inwestora wpłynęło ponad tysiąc protestów. Postępowanie zostało odwieszone. Tymczasem inwestor szykuje się do przeniesienia inwestycji w inne miejsce. Podobno zakład ma być zlokalizowany za siedzibą Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Osiedle Zachód

Budowa drogi wjazdowej do amfiteatru w Kumowej Dolinie oraz opracowanie dokumentacji na modernizację ulicy Lubelskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Szpitalną do ronda na tzw. krzyżówkach to jedyne zadania, jakie znalazły się w projekcie budżetu na 2020 rok. Kolejne dwa mają być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Chodzi o montaż progów spowalniających na ulicy Majdan oraz montaż oświetlenia na drodze oznaczonej jako KDD 08.

W związku z tym, że na zebranie przyszło ok. 20 mieszkańców, dyskusja była ożywiona. Uczestnicy spotkania poskarżyli się urzędnikom m.in. na złe oznakowanie na osiedlu oraz na parkowanie na zakręcie za Stokrotką.

- Jedna z osób zaproponowała również, aby na rondzie na krzyżówkach umieścić znak, którędy mają jeździć kierowcy zmierzający do granicy państwa. Często bowiem zdarza się tak, że ciężarówki omyłkowo wjeżdżają w Lubelską - tłumaczy Monika Zaborek-Turewicz, przewodnicząca RO.

Mieszkańcy pytali też o szansę na budowę drogi przy ul. Legionów Polskich. Dotychczas nie można było się tym zająć ze względu na nieuregulowane kwestie własnościowe. Od stycznia tego roku miasto jest już jedynym właścicielem działki. Były też pytania o drogę przy ul. Maczka 7, w związku z zakończeniem procesu zmiany planu zagospodarowania.

Zebranie było też okazją do zapoznania z nową dzielnicową osiedla.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Green
Green 14.12.2019, 07:03
Jeśli komuś przeszkadzają zarośnięte miejskie działki to chyba jest nie z tej epoki. Im więcej zieleni, nawet tej łąkowej tym czystsze powietrze i tym więcej żywych istot w mieście wokół ludzi:)
ja
ja 12.12.2019, 18:01
Już Dreszera zrobili i narobią jeszcze więcej.

Pozostałe