Chełmianka z rekordem Europy!

Trójbój siłowy Troje reprezentantów chełmskiego Olimpu podbiło kolejne zawody w trójboju siłowym – tym razem Puchar Świata federacji XPC. Chełmianie wrócili do domu z trzema medalami oraz rekordem Europy.

To trzeci sukces reprezentantów Olimpu w ostatnim czasie. Nie tak dawno z powodzeniem rywalizowali oni w Mistrzostwach Świata federacji GPC na Słowacji, zdobywając trzy medale (jeden złoty i dwa srebrne), a także w Mistrzostwach Europy federacji WPA w Pabianicach. Tam chełmianie wywalczyli trzy złote krążki.

W niedzielę (1 grudnia) zawodnicy Olimpu podbili kolejne zawody. Tym razem był to Puchar Świata federacji XPC, który rozegrany został w miejscowości Skórzec koło Siedlec. Świetny występ zanotowała Martyna Dubij, startująca w kategorii wagowej do 52 kg juniorek (kat. wiekowa do lat 23). W pierwszej próbie chełmianka zaliczyła ciężar 105 kg. Niedługo potem poprawiła swój wynik, bo poderwała sztangę o wadze 115 kg. Należy podkreślić, że ciężar ten jest nowym rekordem Europy federacji XPC w tej kategorii wiekowej.

W trzeciej próbie zawodniczka próbowała wyśrubować nowy rekord, atakując 120 kg. Tego ciężaru nie zdołała już udźwignąć, ale ostatecznie i tak uplasowała się na pierwszym miejscu podium. Warto też dodać, że Martyna Dubij zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji open, otrzymując w nagrodę okazałą statuetkę.

Złoto wywalczyła również Karolina Dubij, młodsza siostra Martyny, startująca w kat. wagowej do 67,5 kg juniorek (kat. wiekowa do lat 17). Młodsza reprezentantka Olimpu osiągnęła wynik 112 kg, stając na najwyższym stopniu podium.

Najstarszym zawodnikiem z Chełma na zawodach Pucharu Świata w Trójboju Siłowym federacji XPC był Ryszard Śliwiński, startujący w kat. wagowej do 75 kg masters (kat. wiekowa 60-69 lat). Z wynikiem 157,5 kg, który jest nowym rekordem Polski tej federacji, chełmski sztangista uplasował się na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal. W tej kategorii zwyciężył sporo młodszy reprezentant Bośni i Hercegowiny z wynikiem 240 kg.