Ratujmy Tymka! Zostały tylko dwa miesiące

  • 10.12.2019, 11:05
  • GD
Ratujmy Tymka! Zostały tylko dwa miesiące
Tymek jeszcze się nie urodził, a już potrzebuje pomocy. Konieczna jest operacja, bo wykryta wada serca utrudnia przepływ krwi i zagraża życiu płodowemu. Rodzice chłopca uruchomili internetową zbiórkę i apelują o pomoc w walce o zdrowie dziecka.

- Gdy inne mamy będące w ciąży szykują z radością wyprawkę dla swoich przyszłych pociech, ja drżę o los mojego dziecka. Tak bardzo się boję, co może przynieść jutro. Nie wyobrażam sobie, bym mogła stracić mojego ukochanego synka - opowiada Joanna Skrajnowska.  

Dzień, w którym krasnostawianka wraz z mężem dowiedziała się, że po raz kolejny zostaną rodzicami, był jednym z najpiękniejszych w ich życiu. Niestety, szczęście nie trwało zbyt długo. W 22. tygodniu ciąży badania wykazały, że Tymek ma wadę serca HLHS.

- Naszemu dziecku nie wykształciła się lewa komora serduszka i wszystkie jej struktury – zastawki, aorta. Dodatkowo ma praktycznie zamknięty otwór owalny. Z tego powodu Tymek nie jest, niestety, do końca bezpieczny nawet w moim brzuchu. Ten skrajnie restrykcyjny otwór owalny warunkuje bowiem przepływ krwi również w krążeniu płodowym - wyjaśnia pani Joanna. 

Rozpacz, bezradność, emocje u rodziny Skrajnowskich sięgnęły zenitu, bo czy może być coś gorszego niż obawa o życie dziecka? Pomimo tych wszystkich strasznych informacji postanowili się nie poddawać. Między innymi dlatego uruchomili internetową zbiórkę. W ciągu niespełna dwóch miesięcy muszą zebrać około 367,5 tys. zł.

- Prof. Edward Malec to nasza ostatnia deska ratunku. Niestety operuje wyłącznie w Niemczech, a koszt operacji jest bardzo wysoki. Sami nie jesteśmy w stanie uzbierać tak wielkiej sumy pieniędzy, a czasu zostało już niewiele. Termin porodu wypada na koniec lutego, ale muszę stawić się w klinice już na 3-4 tygodnie przed planowanym terminem rozwiązania. Mamy więc niecałe dwa miesiące! Dlatego prosimy z całego serca o pomoc w ratowaniu życia naszego Tymka! Tak bardzo go kochamy!

Pomóc rodzinie Skrajnowskich z Krasnegostawu można za pośrednictwem strony internetowej www.siepomaga.pl.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiara
Wiara 17.12.2019, 20:42
To wspaniała rodzina !!!
Pomagajmy dobro wraca :)
Jolanta
Jolanta 15.12.2019, 23:53
W Łodzi w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki operuje znakomity, najlepszy w Polsce Prof. Moll. Dlaczego płacić ogromne pieniadze, skoro mozna mieć to za darmo. Wiem co mówię, 4 tygodnie temu narodził się mój wnusio z HLHS. Operacja odbyła się w 8 dobie życia. Nasz mały wojownik dochodzi do siebie. Proszę przyjechać do Łodzi. Przynajmniej konsultacja na pewno nie zaszkodzi. Zyczę dużo wiary i siły.

Pozostałe