Różaniec za grzechy męskie. Chełmianie przeszli ulicami miasta

  • 10.12.2019, 10:00 (aktualizacja 10.12.2019, 10:13)
  • AN
Różaniec za grzechy męskie. Chełmianie przeszli ulicami miasta
Chełmskie parafie zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w męskim różańcu. Organizatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest salezjanin ks. Dominik Chmielewski, założyciel Wojowników Maryi.

Pierwsze takie spotkanie modlitewne odbyło się w ubiegłą sobotę, 7 grudnia. Najpierw panowie modlili się w bazylice Narodzenia NMP podczas mszy św. o godz. 8, później wyszli z modlitwą różańcową na ustach na ulice miasta. Trasa przebiegała chodnikami ulicy Lubelskiej, pl. Łuczkowskiego, a zakończyła się na deptaku przy ul. Lwowskiej.

Modlitwa taka ma odbywać się w pierwsze soboty miesiąca do kwietnia, czyli 4 stycznia, 1 lutego, 7 marca i 4 kwietnia.

- Naszym obowiązkiem jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy polskich mężczyzn, a szczególnie ojców, oraz dążenie do wypełnienia Ślubów Lwowskich i Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Pierwszy męski różaniec odbył się w Warszawie w kwietniu ubiegłego roku. Do modlitewnej inicjatywy dołączają wciąż nowe miejscowości.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe