Więcej zieleni w Chełmie

  • 07.12.2019, 10:21
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Więcej zieleni w Chełmie Facebook Miasto Chełm
W listopadzie na zlecenie władz miasta nasadziło ponad 1000 drzew i krzewów w pasach drogowych, parkach i zieleńcach.

Drzewa zostały nasadzone w pasach drogowych ulic: Włodawskiej, 15 Sierpnia, Synów Pułku, Lotniczej, I Pułku Szwoleżerów, Reja, Metalowej, Legionów Polskich, Słowackiego, Lubelskiej i al. 3 Maja, w Parku Miejskim, Parku Międzyosiedlowym, Parku na Górce, a także na zieleńcach u zbiegu ulic Mickiewicza i Obłońskiej, na Placu Gdańskim oraz skwerze u zbiegu ulic Sienkiewicza, Młodowskiej i Kopernika.

220 to drzewa liściaste (w tym klony i dęby w różnych odmianach, lipa, wiśnia, wiąz, kasztanowiec, czeremcha i sumak), 1076 krzewy liściaste (w tym wierzba całolistna, bukszpan, róża, lawenda, dereń, forsycja, jaśminowiec, tawuła, berberys, leszczyna, kalina, perukowiec, lilak), zaś 80 drzewa i krzewy iglaste, w tym modrzew europejski, sosna górska, sosna czarna, cis, świerk, jodła i jałowiec.

Nasadzenie kosztowały łącznie 98 355,28 zł.

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe