Urządzili sobie leśny parking

  • 06.12.2019, 12:34
  • MP
Urządzili sobie leśny parking
Chełmianie lubiący aktywnie spędzać czas w lesie Borek mają już dosyć kierowców parkujących w niewłaściwych miejscach. Skarżą się, że wejście na trasę biegową jest rozjeżdżone, a spaliny zatruwają powietrze i rośliny.

- Zaraz jeszcze dojdzie do tego, że kierowcy zaczną jeździć pomiędzy drzewami - poskarżył się jeden z Czytelników. - Przecież obok Borku jest bardzo duży parking, raptem kilkadziesiąt metrów dalej. Jak można być aż tak leniwym? Jeszcze trochę i nie będzie zielonych płuc miasta.

Inni biegacze i osoby korzystające ze ścieżek spacerowych podzielają te opinie, skarżąc się również na amatorów jazdy po lesie na crossach i quadach. Ich zdaniem przed wejściem do Borku od strony ul. Wojsławickiej powinien stanąć szlaban. Czy jest na to szansa?

Jak przekazał nam Wojciech Kamiński z Nadleśnictwa Chełm, szlabany są stopniowo usuwane z naszych lasów, głównie te w kiepskim stanie. Wiąże się to z tym, że lasy są ogólnodostępne, co nie zmienia faktu, że obowiązują w nich zasady, których należy przestrzegać. Ponadto w przyszłym roku przy wejściach do lasu mają pojawić się znaki informacyjne, zawierające dodatkowo kod QR, który po zeskanowaniu odsyła do regulaminu korzystania i przemieszczania się wśród drzew.

- Zweryfikowaliśmy zdjęcia i rzeczywiście samochody zostały zaparkowane już na terenie, gdzie wjeżdżać nie wolno - mówi Wojciech Kamiński. - Nie jest to pierwsza taka sytuacja, w tym roku mieliśmy już kilkanaście interwencji, w których ukaraliśmy kierowców mandatami do 500 zł. Będziemy jeszcze częściej monitorować to miejsce i podejmować odpowiednie kroki.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bazylany
Bazylany 06.12.2019, 16:08
No nareszcie! Może w końcu ktoś z tym porządek zrobi.

Pozostałe