Szkoła w Rejowcu będzie DPS-em

  • 06.12.2019, 09:18
  • DBEZ
Szkoła w Rejowcu będzie DPS-em
Starostwo Powiatowe w Chełmie złożyło do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej wniosek o dofinansowanie remontu budynku dawnej szkoły w Rejowcu. Ma on zostać przystosowany na potrzeby DPS-u.

- Spodziewamy się otrzymać połowę kwoty potrzebnej na przebudowę, czyli około 2 miliony złotych. Resztę zabezpieczamy w przyszłorocznym budżecie powiatu - mówi wicestarosta Jerzy Kwiatkowski.

W dawnym liceum w Rejowcu od dawna nie ma już uczniów. Korytarze i sale świecą pustką. Ostatnio funkcjonował tam Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Po jego zamknięciu budynek przejął ponownie starosta chełmski. Planowano tam na nowo otworzyć szkołę, ale nabory się nie powiodły. Potem okazało się, że będzie problem z dalszym użytkowaniem budynków DPS-ów. Dworek w Chojnie Nowym Pierwszym, zgodnie z wyrokiem sądu, powinien wrócić do prywatnych właścicieli. Zagrożony jest też budynek w Kaniem, o który nadal toczy się sądowa batalia. W dodatku obie nieruchomości są zabytkowe, więc wszelkie remonty pochłaniają dużo pieniędzy. Przeniesienie podopiecznych do nowej siedziby wydaje się więc dobrym rozwiązaniem.

- Jesteśmy optymistami. Zakładamy, że uda się pozyskać dofinansowanie - zapewnia Kwiatkowski.

Jeżeli wszystko się powiedzie, jak zakładają władze powiatu, remont może się rozpocząć już na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Będzie trwał kilka miesięcy.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe