Orlik wraca do MOSiR-u

  • 05.12.2019, 14:39
  • AN
Orlik wraca do MOSiR-u
Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych nie chce już zarządzać kompleksem boisk, popularnie nazywanym Orlikiem. Szkoła chce pozbyć się opieki nad obiektem i co za tym idzie, niemałych wydatków.

Od dnia przejęcia obiektu szkoła ponosi koszty związane z jego utrzymaniem. Są to coroczne przeglądy techniczne, konserwacje nawierzchni, przeglądy i konserwacja przepompowni ścieków, bieżące remonty, naprawy itp., co rocznie daje całkiem sporą kwotę. Jak poinformował na komisji oświaty, kultury i sportu wiceprezydent Daniel Domoradzki, w 2018 roku Ekonomy wydały na Orlika ok. 30 tys. zł, z kolei tylko do końca sierpnia 2019 roku koszty utrzymania wyniosły już ok. 28 tys. zł, więc na pewno w skali roku będą wyższe niż w roku poprzednim.

Orlik przy Sienkiewicza był już w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zaraz po oddaniu obiektu do użytkowania. Po trzech latach został przekazany pod opiekę szkole. Wygląda na to, że wróci do MOSiR-u. Za zmianą zarządcy nie idą niestety dodatkowe środki finansowe dla ośrodka sportu. Jak zapewnił jednak dyrektor MOSiR Krzysztof Białowicz, to nie problem. Mało tego, Orlik będzie teraz czynny przez siedem dni w tygodniu.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe