Jest już mur, stanie hala

  • 04.12.2019, 13:08 (aktualizacja 04.12.2019, 13:10)
  • (apm)
Jest już mur, stanie hala
Zakończył się pierwszy etap nowej inwestycji w chełmskim Zakładzie Karnym. Gotowy jest już mur, który okalać będzie halę produkcyjną. Jej budowa ma się rozpocząć na przełomie stycznia i lutego. Zatrudnienie przy produkcji opakowań znajdzie 55 więźniów.

Więzienna inwestycja nabiera tempa. W środę (27 listopada) odbył się oficjalny odbiór muru, za którym stanie nowa hala produkcyjna. Miesiąc wcześniej podpisano umowy na dokumentację projektową i prace budowlane. Jak dowiedzieliśmy się, na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku rozpocznie się budowa hali produkcyjnej.

- Hala to inwestycja, która będzie obejmować budowę i rozbudowę dotychczas istniejącej hali magazynowej wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi – informuje kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy ZK w Chełmie. - 55 skazanych znajdzie odpłatne zatrudnienie przy produkcji opakowań drewnianych, w tym skrzynek, palet itp.

Docelowo ma mieć powierzchnię 1475 mkw. Według planów inwestycja zostanie zakończona do 30 listopada 2020 roku. Koszt (około 6 mln złotych) wydatkowany zostanie z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Finalnie, dzięki rządowemu programowi "Praca dla więźniów".

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe