Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Chełm: Brud w centrum!

Mieszkańcy śródmieścia skarżą się, że chełmianie z innych osiedli podrzucają im swoje śmieci. Kontenery przy blokach wywożone są kilka razy w tygodniu, ale to wciąż za mało.
Chełm: Brud w centrum!

- Sprawa na pierwszy rzut oka może wydać się błaha, ale okolicznym mieszkańcom doskwiera od dłuższego czasu i nie ma skutecznych metod na jej rozwiązanie - żali się mieszkanka jednego z bloków przy ul. św. Mikołaja.

Kontener opróżniany jest 2-4 razy w tygodniu. Mimo to notorycznie leżą przy nim worki ze śmieciami.

- Odpady są porozrzucane po całej ulicy, rozgrzebywane przez bezdomne zwierzęta i ptactwo. Brud, smród i siedlisko szczurów. Czyja wina? Ludzi przywożących śmieci z domów jednorodzinnych - twierdzi kobieta. - Należałoby przyjrzeć się ich płatnościom za odpady, skoro masowo, kilka razy w tygodniu, zwożą swoje worki pod nasz śmietnik. Spółdzielnia nie jest w stanie nic zrobić w tej sprawie, bo akurat ten śmietnik, mimo iż znajduje się na naszej ulicy, jest ogólnodostępny.

Mieszkańcy mają świadomość, że jedyne co im pozostaje, to prosić, apelować i potępić takie zachowania.

- Ulica zamienia się w jedno wielkie wysypisko i nie sposób nadążyć ze sprzątaniem, skoro w zatrważającym tempie pod oknami rośnie góra śmieci - tłumaczy nasza rozmówczyni.

Jak przekonuje, przepełnione kontenery to również wina właścicieli większości okolicznych lokali fryzjerskich czy gastronomicznych, którzy znoszą tam swoje odpady. Mają do tego prawo, ale powinni dbać o czystość.

- Po zwróceniu uwagi i to przez wielu sąsiadów, zawsze spotykamy się z tymi samymi reakcjami - śmiech, kpiny i agresja. Fakt, że mogą wyrzucać tu swoje śmieci, nie usprawiedliwia zasypywania nas swoimi odpadami - denerwuje się mieszkanka ul. św. Mikołaja.

Mało tego. Jak zauważyli mieszkańcy, do kontenera miejskiego podjeżdżają auta nawet z rejestracjami lubelskimi, włodawskimi czy hrubieszowskimi.

- Nikt nie chciałby żyć w takich warunkach - tłumaczy kobieta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Lajla 05.12.2019 12:58
Miejscowy, a co tu dadzą zdjęcia skoro to śmietnik miejski i mogą wyrzucać tu odpady? A co do ich płatności za swoje, nikt z mieszkańców nie ma wglądu do prywatnych rachunków

miejscowy 05.12.2019 10:10
A jaki problem zrobić fotkę tym co podrzucają śmieci?????????? Jeśli tak jest na prawdę, to nie gadać, tylko działać. Jak jeden z drugim dostanie parę złotych do zapłacenia i nakaz usunięcia śmieci na własny koszt, to przestanie podrzucać. Ale prościej napisać do gazety, żeby inni rozwiązali problem.

Mieszkaniec,Chełma 04.12.2019 13:44
To niech miasto postwi wiaty zamykane na klucz tak jak w innych miastach i bedzie po problemie

visiorek 04.12.2019 14:06
Niestety w przypadku ulicy Św.Mikołaja postawienie wiaty / wiat to nie taka prosta (tania) sprawa. Jedyne co można zrobić na szybko to oba śmietniki objąć monitoringiem i karać mandatami "dowożących" śmieci ...

lajla 04.12.2019 17:06
i kto będzie miał do nich klucz skoro śmietniki miejskie są ogólnodostępne? wszyscy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama