Triumf chełmskich szkół

W piątek (29 listopada) w Miejskim Domu Kultury w Świdniku odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Lubelskiego. Wśród 668 placówek biorących udział w zmaganiach znalazły się również szkoły z Chełma.

Autor: Marta Sadowska

Najwyższe miejsce na podium we współzawodnictwie powiatów zajął Chełm. Ten rezultat to 3998,5 pkt, nazbierane w sumie przez wszystkie chełmskie placówki startujące w zawodach. Puchar ten przypadł naszemu miastu po raz czwarty z rzędu.

To nie jest jedyny sukces odniesiony podczas tegorocznego podsumowania. Listem gratulacyjnym marszałka województwa lubelskiego w kategorii Igrzysk Młodzieży została wyróżniona Szkoła Podstawowa nr 11, która zajęła I miejsce.

Pucharami, dyplomami i listami gratulacyjnymi lubelskiego kuratora oświaty zostali też nagrodzeni nauczyciele z innych szkół. W Igrzyskach Dzieci  V miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 8, zaś VIII miejsce Szkole Podstawowej nr 5. W Igrzyskach Młodzieży I miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 11, a V miejsce Szkole Podstawowej nr 8.

O nagrody zmagały się także licea, wśród których IV miejsce przypadło I LO w Chełmie, IX miejsce ZSEiM w Chełmie, a X miejsce II LO w Chełmie.