Koniec parkingu w lesie!

  • 01.12.2019, 09:13
  • szer
Koniec parkingu w lesie!
To już pewne. Nadleśnictwo Chełm zdecydowało o likwidacji parkingu leśnego w pobliżu Natalina. Miejsce potocznie zwane parkingiem cygańskim usytuowane jest przy trasie wojewódzkiej nr 844 Chełm- Hrubieszów.

- Podjęcie decyzji o likwidacji podyktowane zostało utratą jego pierwotnego przeznaczenia – informuje Wojciech Kamiński, starszy specjalista służby leśnej. - Od dłuższego czasu obserwowaliśmy spadek zainteresowania tym miejscem ze strony użytkowników drogi. Kierowcy sporadycznie z niego korzystają i traktują to miejsce najczęściej jako darmowe śmietnisko. Nie mamy natomiast informacji o jego czynnym wykorzystaniu w celu odpoczynku, rekreacji czy turystyki.

Nadleśnictwo przyznaje, że zlokalizowane na parkingu urządzenia m. in. zadaszenie, ławki i stoły są w bardzo złym stanie technicznym i mogą stanowić realne niebezpieczeństwo dla osób przebywających w ich pobliżu. Istotnym argumentem przemawiającym za jego likwidacją parkingu jest drugi parking leśny, położony w pobliskiej miejscowości Pobołowice-Kolonia w gminie Żmudź.

- Posiada on odpowiednią infrastrukturę techniczną oraz zaplecze urządzeń turystycznych, które będą przez Nadleśnictwo Chełm systematycznie ulepszane i remontowane, co zapewni większy komfort wszystkim odwiedzającym to miejsce – mówi Kamiński i dodaje, że w bezpośrednim sąsiedztwie likwidowanego parkingu znajduje się zbiorowa mogiła wojenna z ofiarami II wojny światowej. Na początku grudnia miejsce to zostanie oficjalnie upamiętnione poprzez zamontowanie tam pamiątkowej tablicy. Dyshonorem byłoby, gdyby w jego pobliżu walały się śmieci.

W miejscu "cygańskiego parkingu" zostanie posadzony nowy las.

 

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe