Shepetun na podium w Pucharze Polski

Sukcesem dla reprezentanta Cementu Gryfa Chełm zakończył się rozegrany w Wałbrzychu, w obsadzie międzynarodowej, Puchar Polski Juniorów (17-20 lat) w zapasach w stylu klasycznym. Na matach swoją dobrą formę zaprezentował Igor Shepetun, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.

Podopieczny trenera Andrzeja Głąba rywalizował w kategorii wagowej 97 kg i wywalczył brązowy medal. Zawodnik Cementu przegrał tylko jedną walkę. W I rundzie uległ po zaciętym boju (9:12) późniejszemu złotemu medaliście oraz tegorocznemu reprezentantowi na Mistrzostwa Świata, Piotrowi Chudzikowi z Radomia. W kolejnych konfrontacjach Shepetun pokonał kolejno: Tomasza Lewandowskiego (Olimp Kostrzyn) 8:0, Davida Kolara (Czechy) 9:0 i Huberta Robaszka (Athletic Wola Krzysztoporska) 8:0, zaś w starciu o najniższe miejsce na podium reprezentant chełmskiego klubu rozprawił się z Giorgim Shavidze (UKS Zdrowy Targówek Warszawa), zwyciężając 10:1.

Poza podium w Pucharze Polski znaleźli się: Szymon Truszkowski (kat. 60 kg, 14-16. miejsce, Piotr Lewandowski (kat. 63 kg, 5. miejsce), Mateusz Szumiło (kat. 67 kg, 11. miejsce), Kamil Sulej (kat. 67 kg, 12. miejsce), Alan Matela (kat. 77 kg, 10. miejsce) i Mateusz Wójcik (kat. 77 kg, 14. miejsce). Zawody w Wałbrzychu zakończyły tegoroczny sezon startowy dla grupy juniorów.