Krasnystaw: Pomóżmy potrzebującym przetrwać chłodne dni

  • 27.11.2019, 18:25
  • GD
Krasnystaw: Pomóżmy potrzebującym przetrwać chłodne dni
Krasnostawscy dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Apelują też do mieszkańców, aby w chłodne dni nie pozostawać obojętnym wobec nietrzeźwych i bezdomnych.

Robi się coraz chłodniej, więc jest to szczególnie trudny czas dla osób, które nie mają schronienia ani żadnych środków do życia. Problem może dotyczyć również osób nieporadnych życiowo, starszych, schorowanych lub mieszkających samotnie. Aby zapobiec ewentualnym tragediom, krasnostawscy dzielnicowi w trakcie wykonywanych zadań służbowych kontrolują opuszczone budynki, ogródki działkowe, także informują, gdzie można bezpiecznie spędzić noc i zjeść ciepły posiłek.

- Odwiedzamy jednego z mieszkańców gminy Krasnystaw i staramy się go przekonać, aby jeszcze przed zimą skorzystał z noclegowni lub innej formy pomocy. Jeśli się nie zgodzi, to w zasadzie niewiele możemy zrobić - mówi mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Krasnostawscy policjanci przypominają i apelują, aby nigdy nie przechodzić obojętnie obok osoby, która śpi na ławce w parku lub wydaje się, że jest po prostu pijana. Czasami jeden telefon może komuś uratować życie. 

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe