Gm. Żmudź: Sołtyska prosto z Big Brothera

  • 27.11.2019, 15:03
  • DBEZ
Gm. Żmudź: Sołtyska prosto z Big Brothera
Magda Zając została nowym sołtysem Roztoki. Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego niedawno sołtysa, który trafił do aresztu w czerwcu, podejrzany o brutalne pobicie człowieka.

Takich wyborów w Roztoce jeszcze nie było. Na zebranie przyszło ponad 40 osób. Zgłoszono trzy kandydatury na sołtysa - żonę byłego sołtysa Monikę Tates, Beatę Fronc oraz Magdę Zając. Pierwsza z nich otrzymała 15 głosów, druga 8, a trzecia 19. Wygrała więc Magda Zając, znana uczestniczka poprzedniej edycji Big Brothera, która na co dzień pracuje w Starostwie Powiatowym w Chełmie i należy do Koła Gospodyń Wiejskich w Roztoce. Magda Zając z Roztoki ma legitymację PSL. Jej ojciec, Andrzej Zając, jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Chełmskiego. Startował w wyborach z list PSL.

- Liczę na współpracę z władzami gminy Żmudź, żeby zrobić w końcu coś dla miejscowości Roztoka. Nie chcę, żeby było tak, jak było do tej pory - mówi nowa sołtys.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pablo
Pablo 28.11.2019, 17:43
Ciekawe czy to tatus przypadkiem nie zalatwil pracy w Starostwie Powiatowym
Republika
Republika 02.12.2019, 10:24
Wiadomo ze po znajomosciach leci szczebel panstwowy.
Biay
Biay 27.11.2019, 15:31
Jako sołtys będzie Pani obecna na radach i komisjach UG Żmudź, sesje są nagrywane więc mieszkańcy jak zechdza to sprawdza aktywność nowego sołtysa. Powodzenia

Pozostałe