Chorą wątrobę leczył alkoholem

  • 26.11.2019, 07:41 (aktualizacja 28.11.2019, 14:08)
  • GD
Chorą wątrobę leczył alkoholem
Wszystko wskazuje na to, że znaleziony na dachu jednej z zamojskich fortyfikacji krasnostawianin zmarł z powodu zatrucia alkoholowego i bardzo chorej wątroby. Śledczy nie znaleźli śladów i dowodów, że ktoś przyczynił się do śmierci 37-letniego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Stężycy Nadwieprzańskiej.

Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Zamościu zostało umorzone 18 listopada. Z sekcji zwłok wynika, że zgon Marcina S. był następstwem zaawansowanych zmian chorobowych wątroby spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Badanie próbek krwi wykazało, że 37-latek miał 1,8 promila w organizmie.

Do zgonu doszło między 3 a 11 września br. Ciało znalezione w pobliżu Nowej Bramy Lubelskiej przy ul. Łukasińskiego w Zamościu znajdowało się w stanie zaawansowanego rozkładu. Procesy gnilne przyspieszyły panujące wówczas wysokie temperatury.

Na podstawie przedmiotów znalezionych przy denacie śledczy dotarli do DPS w Stężycy Nadwieprzańskiej, którego krasnostawianin był pensjonariuszem. Wstępnie 37-latek został zidentyfikowany po bransoletce, plecaku i ubraniu. Jego tożsamość została ostatecznie potwierdzona na podstawie badań porównawczych materiału genetycznego.

Postępowanie toczyło się w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny. Zapisy miejskiego monitoringu w Zamościu nie wykazały, żeby do śmierci Marcina S. ktoś się przyczynił. Z tego powodu śledczy z zamojskiej prokuratury postanowili umorzyć śledztwo.

Pisaliśmy już, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie dowiedzieliśmy się, że od początku września Marcin S. przebywał na urlopie. Każdego roku przysługiwał mu w trakcie pobytu w placówce w Stężycy Nadwieprzańskiej. W międzyczasie powiadomił opiekunów, że przedłuża sobie przerwę do 1 listopada br.

37-latek nie mógł normalnie funkcjonować w środowisku, ale nie był też ubezwłasnowolniony. W czasie urlopów sporo jeździł po całym kraju. Często wracał bardzo zmęczony. Czasami w trakcie podróży był hospitalizowany z powodu zaburzeń świadomości lub innych schorzeń, m.in. związanych z problemami z wątrobą.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe