Szpital zaprasza na badania

  • 23.11.2019, 08:39
  • szer
Szpital zaprasza na badania
Ryzyko przedwczesnej śmierci może zagrażać każdemu z nas, ale można je znacznie zredukować. Warto nie tylko prowadzić zdrowy tryb życia, ale również skorzystać z badań profilaktycznych, jakie oferuje między innymi Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie.

Aktualnie realizowane są tam trzy programy zdrowotne. Badania są bezpłatne. Wskazana jest wcześniejsza rejestracja.

Panie mogą skorzystać z badań mammograficznych. Oferta skierowana jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat, które nie miały wykonywanego badania w ciągu ostatnich 2 lat. Zainteresowane powinny kontaktować się z Zakładem RTG szpitala, tel. (82) 562 31 47.

Do kobiet kierowane również jest zaproszenie na cytologię. Skorzystać z niego powinny panie w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego badania. Kontakt z Poradnią Ginekologiczno-Położniczą (za szpitalnym pawilonem B), tel. (82) 562 31 62.

I ostatni z realizowanych programów dotyczy kolonoskopii. Kierowany jest do osób w wieku 50- 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego, które nie miały przeprowadzonych tych badań w ciągu ostatnich 10 lat. Skorzystać z nich powinny też osoby w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego oraz osoby w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha z potwierdzonym rozpoznaniem z poradni genetycznej. Badania wykonywane są w Pracowni Endoskopowej, tel. (82) 562 33 15 po godz. 12.

Pracownicy szpitala proszą o kontakt pod wyżej wymienionymi numerami w celu ustalenia szczegółów i terminu badania.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe