Włodawa: Spór o pomnik przy czworoboku

  • 22.11.2019, 11:06
  • TWA
Włodawa: Spór o pomnik przy czworoboku
Burza rozpętała się o pomnik walk i męczeństwa wojsk polskich i sowieckich podczas II wojny światowej, usytuowany w rynku przy czworoboku. Jedni domagają się przeniesienia go w inne miejsce, a drudzy pozostawienia i odnowienia. Burmistrz zapewnia, że nie chce wojny o ten obelisk i rozwiąże problem.

Jak bumerang wróciła sprawa pomnika. Wśród mieszkańców miasta pojawiła się informacja, że w ramach rewitalizacji rynku zostanie on przeniesiony gdzieś na obrzeża miasta. Między zwolennikami a przeciwnikami wyniesienia postumentu poza centrum Włodawy rozpętała się wojna. Jedni uważają, że ten pomnik nie powinien stać w takim miejscu, inni natomiast nie dość, że domagają się pozostawienia go w rynku, to jeszcze chcą, by został odnowiony.

- Mieszkańcy powinni zdecydować, czy pomnik powinien tu zostać, czy stąd zniknąć. Bez ich zgody niczego nie zrobię, bo to jest sprawa zbyt kontrowersyjna, a ja nie chcę lokalnej wojny. U jednych ta lokalizacja budzi wątpliwości, inni ją popierają. Trudno powiedzieć, których osób jest więcej – wyjaśnia Wiesław Muszyński.

Burmistrz twierdzi, że zapyta lokalną społeczność, co zrobić z tym obeliskiem, ale nie teraz.

- Jest on ujęty w projekcie rewitalizacyjnym i nie może zostać usunięty. Na razie nie mamy możliwości, aby się nim zajmować, bo są ważniejsze sprawy w mieście – dodaje burmistrz.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tomson
tomson 29.03.2022, 06:55
pomnik powinien zostać na miejscu,ci żołnierze tam polegli,to jest pomnik,to nasza historia,pisowcy już zaczęli pomnik rozbierać,a firma która robiła remont powinna przed przystąpieniem do prac zabezpieczyć przed zniszczeniami,

Pozostałe