Stawka za odpady pójdzie w górę

  • 21.11.2019, 18:14
  • GD
Stawka za odpady pójdzie w górę
Z nowym rokiem stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Gorzków wzrośnie aż o 60 proc. Mimo to nadal będzie jedną z najniższych w powiecie krasnostawskim.

Obowiązująca jeszcze stawka za odbiór odpadów wynosi 5 zł miesięcznie od jednej osoby i nie była regulowana od lipca 2013 roku. Od 1 stycznia wzrośnie ona do 8 zł.

- Podwyżka nastąpi z kilku powodów. Z każdym rokiem wzrasta ilość odpadów produkowanych przez mieszkańców gminy. Wzrosły również opłaty za ich składowanie na wysypisku w Wincentowie. Ponadto od przyszłego roku pensja minimalna będzie wyższa, co również wpłynie na koszty funkcjonowania całego systemu - wyjaśnia zastępca wójta Piotr Cichosz.

Równie ważnym powodem jest konieczność dofinansowania punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Gorzkowie-Osadzie. Wicewójt tłumaczy, że w każdej gminie zaczną wkrótce obowiązywać bardziej rygorystyczne wymogi dotyczące utrzymania takich miejsc. PSZOK-i będą też kontrolowane częściej niż do tej pory.

- Nowa stawka nie odbiega znacząco od opłat w innych gminach powiatu krasnostawskiego i zabezpiecza nasze potrzeby. System gospodarowania odpadami musi się bilansować. Samorząd nie może na nim zarabiać ani do niego dokładać pieniędzy z budżetu - dodaje Piotr Cichosz.

Nową stawkę rada gminy przyjęła na sesji 12 listopada. Na sali obrad obecnych było 11 radnych, którzy zagłosowali jednogłośnie za projektem uchwały.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe