Dyrektorka MOSiR posądzona o nepotyzm

  • 21.11.2019, 08:27 (aktualizacja 21.11.2019, 08:48)
  • TWA
Dyrektorka MOSiR posądzona o nepotyzm
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Teresa Zaleńska-Sak zatrudniła córkę w recepcji jednostki, którą zarządza. Kiedy sprawę rozdmuchano, burmistrz zdecydował, że jej umowa nie zostanie przedłużona.

We Włodawie rozpętała się burza, kiedy sprawa ujrzała światło dzienne. Ludzie zaczęli komentować, że "wiele osób nie ma pracy, a szefowa MOSiR córkę zatrudnia". Podczas ostatniej sesji tematem interesował się radny Mariusz Czuj. Domagał się wyjaśnień.

- Portale społecznościowe to miejsce, gdzie ludzie piszą różne rzeczy, niekoniecznie prawdziwe. Czasami w tym celu, aby nam dopiec. Pewnie mają związek z poprzednimi władzami albo jeszcze z kimś innym – tłumaczył burmistrz Wiesław Muszyński.

Potwierdził, że córka Zaleńskiej-Sak została zatrudniona w placówce, ale ma jedynie umowę na pół etatu, na trzy miesiące i otrzymuje 900 zł wynagrodzenia.

- Jest to praca w recepcji, więc konkurs na stanowisko nie był konieczny. Po rozmowie z panią dyrektor ustaliliśmy, że ta umowa nie zostanie przedłużona – dodał.

O wyjaśnienia zapytaliśmy dyrektor MOSiR.

- Nie będę komentowała – odparła. - Zatrudniłam córkę i nie widzę w tym nic złego. Miałam na to zgodę burmistrza. Ona chciała pracować, a ja potrzebowałam pracownika, bo za 10 zł za godzinę nikt nie chce podjąć się pracy. Od stycznia córka pójdzie do naszego szpitala. Przez kilka miesięcy będzie pracowała za darmo, aby odnowić prawo do wykonywania zawodu, a potem zostanie na oddziale położniczym – dodała Zaleńska-Sak.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe