Instytut Medyczny coraz bliżej. Znamy projekt nowego budynku PWSZ

  • 19.11.2019, 11:38
  • MP
Instytut Medyczny coraz bliżej. Znamy projekt nowego budynku PWSZ
Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej niebawem ogłoszą przetarg na budowę Instytutu Nauk Medycznych, który powstanie na zielonym terenie przy ul. Batorego. Będzie to nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek, w którym już za trzy lata mają odbywać się zajęcia.

Instytut Nauk Medycznych PWSZ to inwestycja oszacowana na 35,5 mln zł. O jej szczegółach władze uczelni poinformowały podczas wtorkowej konferencji prasowej.

- Obecnie mamy zaakceptowaną koncepcję budynku, która pozwala nam z kolei na opracowanie programu funkcjonalno - użytkowego oraz kosztorysu inwestorskiego, czyli kwestii niezbędnych do ogłoszenia przetargu - podkreślił kanclerz PWSZ, Jacek Kosiński. - Chcemy go ogłosić jeszcze w tym roku, żeby jak najszybciej rozpocząć prace.

Budynek nowego instytutu będzie miał trzy kondygnacje o łącznej powierzchni ponad 6000 mkw. W części podziemnej znajdą się parkingi oraz część techniczna obiektu, dwie pozostałe zajmą pomieszczenia administracyjne, biurowe oraz dydaktyczne. Instytut ma zacząć funkcjonować w czwartym kwartale 2022 r.

 

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krystek
Krystek 21.11.2019, 00:27
Pitu pitu - pis
Realista
Realista 20.11.2019, 16:02
To już patologia, zwojów mózgowych, skoro w Chełmie ma powstać kolejna uczelnia, nawet frmowana przez Zająca! A kogóż to on zamierza tam uczyć! A gdzież to on ich wyśle na praktyki, ćwiczenia itp! O zgrozo... Do chełmskiego szpitala, hahaha. A może teże szpital kliniką zostanie, nie bawem. Strach się bać zachorować, hmmm np na rzadką chorobę, hmmm neurologiczną. Co, może taka paniusia Czur. pomoże!
Kieras
Kieras 20.11.2019, 13:34
Te stare nieszczejace bydynki i drogi na dyrekcji i na środku wielki biały instytut za 35mln... Świetny kontrast, jak w Kijowie
mysz
mysz 20.11.2019, 08:38
Architektonicznie ma się to trochę nijak do pobliskich kamienic i koncepcji Dyrekcji... A terenów zielonych szkoda, widziałbym tam raczej jakiś park miejski....
Rralista
Rralista 20.11.2019, 16:05
Już po ptakach, rada miasta już prze d2017 rokiem to zaklepała. Jednak nie wszyscy wiedzą, że projekt był częścią integracyjna obiektów obok, czyli domów mieszkalnych, zresztą takie były przedwojenne założenia. Widocznie Zając popkynął w fantazji.
Tom
Tom 19.11.2019, 12:55
Architektura nie powala. Niestety.

Pozostałe